آشنایی بیشتر با مزایای پرده های غلتکی یا رولی

آشنایی بیشتر با مزایای پرده های غلتکی یا رولی - پرده راد

با چگونگی ساخت و عملکرد پرده های غلتکی یا همان پرده های رولی تا حدودی آشنا شدید و دانستید که از سیستم و مکانیزم کاملاً ساده و آسانی برخوردار هستند.

در این مطلب به مزایا و برتری هایی که در این نوع پرده زیبا و پر طرفدار وجود دارد، بیشتر آشنا خواهید شد.

اگر تمایل دارید تا مطالب بیشتری در این مورد بدانید با ما همراه باشید.

آشنایی بیشتر با مزایای پرده های غلتکی یا رولی - پرده راد

 

مزایای پرده های غلتکی

از جمله مزایای پرده های رولی که سبب محبوبیت بیشتر آن ها شده است عبارتند از:

نصب ساده و آسان پرده رولی

این پرده ها بقدری آسان و ساده نصب می شوند که خود شما هم می توانید در کوتاه ترین زمان، آن ها را بر روی پنجره و یا دیوار نصب کنید، برای این منظور می توانید در هنگام خرید، از فروشنده طریقه نصب آن را سوال کنید و یا با دیدن فیلم آموزشی، بدون صرف هیچ هزینه ای خودتان آن را نصب کنید.

پرده های رولی برای نصب در آشپزخانه ها، هال و پذیرایی، شرکت ها و ادارات و سالن های غذاخوری و حتی برای نصب در حمام ها می توانند جزو بهترین گزینه ها باشند، چون یکی از مزایای دیگر این نوع پرده ها، شستشوی راحت وآسان آن هاست، که به سادگی امکان پذیر است و با صرف کمی وقت می توانید آن ها را پاکیزه و تمیز کنید و نیاز به شستشوی زود به زود آن ها هم نخواهد بود، از این رو گفته می شود که مناسب برای نصب در محل هایی مثل آشپزخانه و حمام نیز می باشند.

آشنایی بیشتر با مزایای پرده های غلتکی یا رولی - پرده راد

 

کیفیت بالای پرده ی رولی

اگر این نوع پرده را از مراکز و فروشگاه های معتبر و پرده فروشی های به نام تهیه کنید، حتماً از پرده ای با کیفیت بالا بهره مند خواهید شد، چون پرده های استاندارد از پارچه هایی مرغوب و با کیفیت تولید شده اند تا بدین صورت دوام و عمر مفید آن ها نیز افزایش یابند.

از جمله مواردی که در تهیه پرده های غلتکی استاندارد، به آن توجه شده است، استفاده از اجزاء و اکسسوری های بسیار مرغوب، با جنس خوب و با دوام است که در استحکام و ماندگاری بیشتر و بهتر پرده ها نقش مهمی دارند، مانند استفاده از لوله های آلومینیومی و پوشش پارچه ای مرغوب، غلتک ها، براکت های فلزی، اجزاء پلاستیکی، زنجیرها و نوارها و…. که در پرده های استاندارد تلاش می شود تا همه از مواد درجه یک و با دوام تولید شوند.

تنوع در طرح و رنگ

این پرده ها به دلیل تنوع بالایی که در طرح و رنگ آن وجود دارد، با انواع دکوراسیون ها اعم از فضاهای کلاسیک و مدرن، هماهنگ خواهند شد، مثلاً از پارچه های فاخر، گران قیمت و کارشده در فضاهای کلاسیک و از پارچه های ساده و یک رنگ برای فضاهای مدرن و اسپرت، برای تولید این پرده استفاده می شود.

البته این تنوع و کیفیت فقط در طرح و رنگ پرده ها مطرح نیست، بلکه به لحاظ نوع پارچه هم می تواند متنوع باشد، مثلاً از نازک ترین تا ضخیم ترین نوع پارچه را می توان برای تنظیم نور خورشید، در ساخت این پرده ها بکار برد و یا اینکه متناسب با سلیقه شخص، طرح هایی را بر روی آن چاپ کرد.

آشنایی بیشتر با مزایای پرده های غلتکی یا رولی - پرده راد

 

توجه به نکات ایمنی در ساخت این پرده

این نکته، بخصوص برای خانواده هایی که دارای فرزندان کوچک هستند از اهمیت ویژه ای برخوردار است و آن رعایت استانداردها و ایمنی در ساخت تمام بخش های پرده است که در پرده های رولی تمام موارد ایمنی رعایت شده است، مثلاً تنظیم نور ورودی، با زنجیر های پلاستیکی بکار رفته در قسمت راست و یا چپ پرده است، که برای باز کردن و یا جمع کردن کامل پرده می توانید از آن ها استفاده کنید.

همچنین مواد و اجزاء بکار برده شده ی استاندارد، با ایمنی بالا در پرده های غلتکی گواه این مطلب است، که رعایت همین موارد به ظاهر ساده می تواند در بوجود آوردن ایمنی در خانه به ما کمک کند.

مزایای پرده های رولی به همین چند مورد خلاصه نمی شود و در مطلب بعدی هم به مواردی دیگری در این زمینه خواهیم پرداخت.

در صورت تمایل میتوانید پست ” انتخاب رنگ پرده و تأثیر رنگ ها بر روی افراد ” را مطالعه نمایید.

 

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.