استفاده از پرده های تیره و ایجاد محیطی خاص و لاکچری

استفاده از پرده های تیره و ایجاد محیطی خاص و لاکچری - پرده راد

بر خلاف تصور اگر از پرده های تیره رنگ بدرستی و در جای مناسب آن استفاده شود، وجود تضاد در بین رنگ ها سبب ایجاد محیطی شیک و خاص خواهد شد که ظرافت بیشتری را به دکوراسیون داخلی خواهد بخشید.

این پرده ها می توانند در انواع دکوراسیون ها به سبک های مختلف استفاده شوند و فضای متفاوت و بسیار جذابی را بوجود آورند، که از دیدن آن لذت خواهید برید و قطعاً با این انتخاب، فضای ایده آل و دلخواهی را تجربه خواهید کرد.

در این مطلب به برخی نکات در زمینه انتخاب پرده هایی با رنگ های تیره  خواهیم پرداخت و شما را با استفاده بیشتر از این پرده ها آشنا خواهیم کرد.

استفاده از پرده های تیره و ایجاد محیطی خاص و لاکچری - پرده راد

کاربرد پَرده های تیرِه در دکوراسیون

رنگ های تیره جزو آن دسته از رنگ هایی هستند که اغلب افراد معمولاً از بکار بردن آن در دکوراسیون های خود اجتناب می کنند، اما این رنگ ها با جذابیت ویژه و جادویی که در خود دارند، البته اگر بدرستی انتخاب شوند، فضایی بسیار شیک و لاکچری را بوجود خواهند آورد.

پرده ها با تم تیره در انواع طرح ها و رنگ های مختلف در بازار وجود دارند که می توانید آن را متناسب با نوع و سبک دکوراسیون و با توجه به سایر وسایل اتاق و هماهنگ با آن  خریداری کنید.

در نظر داشته باشید که انواع پرده با رنگ های تیره برای سبک های کلاسیک و سلطنتی و همچنین سبک مدرن وجود دارند، که با انتخابی مناسب قادرند فضا را چشم نوازتر و دلپذیرتر از آنچه که هست به نمایش در آورند، که در برخی موارد حتی پرده هایی با رنگ های روشن نمی توانند به این زیبایی عمل کنند.

اگر می خواهید با کمک این پرده ها زیبایی و جذابیت فضا را افزایش دهید و آن را دو چندان کنید، می توانید آن ها را در کنار رنگ های روشن دکوراسیون و بخصوص رنگ روشن دیوار بکار گیرید، تا ترکیب دلچسب تری را ایجاد کرده باشید.

دکوراسیون - پرده راد

در این صورت اگر رنگ دیوارها و یا کاغذ دیواری ها منزل تان تیره هستند به شما پیشنهاد می کنیم که هرگز از پرده های تیره برای پوشش پنجره ها استفاده نکنید، که محیط را به شدت تیره و دلگیر خواهد کرد.

استفاده از این پرده ها در کنار دیوارهای تیره فضا را کوچکتر هم نشان خواهد داد، پس اگر فضای کوچکی را در اختیار دارید، استفاده از پرده با طیف رنگ های تیره کار اشتباهی است و فضای دلپذیری را ایجاد نخواهد کرد.

برعکس استفاده از پرده با رنگ های تیره برای اتاق های بزرگ و وسیع که سقف های بلندی دارند و ارتفاع دیوارهای آن بلند است، انتخاب ایده آل و مناسبی خواهد بود و بکارگیری این پرده ها سبب می شود تا فضای مورد استفاده شما دنج تر و لذتبخش به نظر برسد.

استفاده از پرده های تیره و ایجاد محیطی خاص و لاکچری - پرده راد

جنس پَرده هایی با رنگِ تیره

برای دوخت اینگونه پرده ها می توانید از انواع مختلف جنس های پرده استفاده کنید و این مسئله کاملاً به سلیقه شخصی شما بستگی دارد، اما بنظر می رسد که بهتر است در فضاهایی با دکوراسیون کلاسیک، از پرده های ضخیم تری مانند مخمل که ایست و حالت خوبی دارند و یا پارچه های ابریشمی و یا ساتن کمک بگیرید.

اما برای دوخت این پرده ها می توانید از پرده های نازک و ظریف مانند حریر هم استفاده کنید و متناسب با سایر وسایل و با توجه به هارمونی و هماهنگی که ایجاد می کنید، می توانید از پرده های ظریف و یا از جنس های نازک پرده برای زیبایی بیشتر محیط بهره ببرید.

برای دوخت برخی از انواع پرده های تیره با توجه به نوع دکوراسیون، بهتر است از پارچه های گلدار و یا طرحدار با این رنگ استفاده کنید، چون اینگونه از پرده ها می توانند برای مشکل پسندان هم، جذابیت و زیبایی خاصی را در محیط بوجود آورند که شاید برایتان باور پذیر نباشد.

در برخی موارد برای ایجاد زیبایی بیشتر لازم است تا رنگ های تیره و روشن پرده را به شکلی مناسب با هم ترکیب کنید و آن ها را در کنار یکدیگر بکار گیرید، یا حتی می توانید به جای انتخاب دو رنگ پرده، از چندین رنگ پرده در کنار پرده هایی با رنگ تیره کمک بگیرید، که البته این رنگ ها در کنار یکدیگر باید از هماهنگی و هارمونی مناسبی هم برخوردار باشند.

استفاده از پرده های تیره و ایجاد محیطی خاص و لاکچری - پرده راد

در دوخت برخی از انواع پرده های سلطنتی که معمولاً از پارچه های گران قیمت استفاده می شود، از ترکیب دو یا سه رنگ پرده استفاده می کنند که اغلب از طیف های مختلف همان رنگ به شکل تیره و روشن، به شکلی زیبا و خاص استفاده می شود تا جذابیت فضا حفظ شود و محیطی لوکس و لاکچری بوجود آید.

اندازه و ارتفاع این پرده ها بستگی به سلیقه شما و همچنین اندازه پنجره ها دارد، اما اگر لازم است تا محیطی را که در اختیار دارید بزرگتر نشان دهید، بهتر است تا قد پرده های تیره را حتی با وجود پنجره های کوچک، بلند و از سقف تا کف در نظر بگیرید تا فضا را بزرگتر و زیباتر نشان دهید.

 

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.