چگونه با انتخاب پرده آشپزخانه حال و هوایی شاد و دلپذیر به آن بدهیم؟

چگونه با انتخاب پرده آشپزخانه حال و هوایی شاد و دلپذیر به آن بدهیم؟ - پرده راد

انتخاب پرده آشپزخانه به مراتب مهم تر از نقاط دیگر خانه است چرا که بیشترین زمان صرف شده مخصوصاً برای خانم ها در این محیط اتفاق می افتد و دیگر افراد خانواده هم تقریباً ساعاتی از شبانه روز را در این فضا می گذرانند.

از زمانی که آشپزخانه ها به سمت اپن شدن پیش رفت و عملاً آشپزخانه وارد فضای هال و پذیرایی شد، اهمیت پرده های شیک و متناسب  برای این فضا بیشتر حس می شود و باید بیش از پیش در انتخاب آن دقت کنید، چرا که در این صورت پرده ها بیشتر در معرض دید دیگران قرار می گیرند.

در این مطلب سعی خواهیم کرد تا نکاتی را در این زمینه با شما عزیزان به اشتراک بگذاریم و بدین وسیله شما را در یک گزینش مناسب تر برای پرده آشپزخانه یاری کنیم، پس با ما همراه باشید.

چگونه با انتخاب پرده آشپزخانه حال و هوایی شاد و دلپذیر به آن بدهیم؟ - پرده راد

انتخاب پرده آشپزخانه و نکات قابل توجه

امروزه اغلب میزهای ناهارخوری در درون آشپزخانه ها قرار دارند و افراد خانواده حداقل برای خوردن غذا و یا صرف میوه و یا چایی یا وعده عصرانه بر سر این میز قرار می گیرند، پس این محیط باید از ویژگی های خاصی برخوردار باشد تا بتواند حس خوبی را در افراد، بوجود آورده و آن ها را در کنار یکدیگر نگه دارد.

ایجاد فضای صمیمی در آشپزخانه

این فضا باید فضایی دوستانه، دلنشین، آرام، شاد و پر از حس تازگی باشد و به افراد حس های مثبتی را القاء کند تا تمام افراد خانواده با کمال رضایت و احساس شادمانی در آنجا حضور یافته و از در کنار هم بودن لذت ببرند، اما آنچه که این فضا را بوجود خواهد آورد، دقت و ظرافت در طراحی و چیدمان وسایل آشپزخانه و هماهنگی در انتخاب رنگ و نوع دکوراسیون در این فضاست که یکی از موارد مهم انتخاب پرده آشپزخانه متناسب با نوع فضا و رنگ های بکار برده شده در آن است.

چگونه با انتخاب پرده آشپزخانه حال و هوایی شاد و دلپذیر به آن بدهیم؟ - پرده راد

مقاومت پرده های آشپزخانه

برای پرده های آشپزخانه آنچه که بیشتر از همه مهم است نوع جنس این پرده هاست که به دلایل متفاوتی از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

از آنجایی که آشپزخانه محل پخت و پز و شست و شوی ابزار و وسایل مختلف آشپزی است و بخارات حاصل از مواد غذایی و چربی هایی که هنگام طبخ در هوا پراکنده می شوند ، بر روی پرده ها نشسته و رفت و آمد زیادی هم در آن جا صورت می گیرد، بسرعت آن ها را کثیف و آلوده خواهد کرد، بخصوص اگر این پرده ها در مجاورت با اجاق گاز یا فر قرار گیرند، این اتفاق زودتر رخ داده و باعث لکه شدن زود به زود پرده خواهد شد.

از این رو باید پرده ها را از جنسی مقاوم و با بافتی منسجم انتخاب کنید، چون فقط این ترشح مواد غذایی، آلودگی، رطوبت و چربی داخل محیط آشپزخانه نیست که پرده ها را آلوده می کند، بلکه آلودگی های محیط و هوای بیرون هم از پنجره وارد آشپزخانه شده و پرده ها را کثیف خواهند کرد.

شست و شوی راحت و آسان

پس با این شرایط باید برای انتخاب پرده آشپزخانه آن هایی را در نظر بگیرید، که بیشترین مقاومت را در برابر شست و شوهای مرتب و مداوم دارند، زیرا که پرده های آشپزخانه نیازمند آنند که بصورت دوره ای شسته شده و مرتب نظافت شوند، ضمن اینکه شست و شوی آسان و ساده ای داشته و بسادگی هم بتوان آن ها را باز و مجدداً در جای خود نصب کرد.

یکی از مسائلی که ما را در نگهداری درست و زیاد کردن عمر مفید پرده کمک خواهد کرد، نظافت بموقع محیط آشپزخانه و بخصوص پشت پنجره ها و شیشه های پنجره است که با پرده در تماس است، گردگیری و گرفتن گرد و غبار از فضای کلی آشپزخانه و اختصاصاً پشت پنجره، علاوه بر افزودن سلامتی و بهداشت برای افراد خانواده، سبب افزایش ماندگاری بهتر پرده ها خواهد شد.

چگونه با انتخاب پرده آشپزخانه حال و هوایی شاد و دلپذیر به آن بدهیم؟ - پرده راد

سبک بودن پرده

پرده های سبک تر از این حیث، بسیار بهتر از پرده های سنگین خواهند بود، زیرا هم در هنگام شستن و هم در موقع باز کردن و نصب کردن مجدد، شما را دچار زحمت و مشکل نخواهند کرد، پس با اینکه جنس پارچه هایی مانند مخمل و یا ابریشم که گران قیمت هم هستند، بسیار محکم است و دارای بافت زیبا و شیکی هم هستند، اما چون هم سنگین هستند و هم امکان نظافت زود به زود را ندارند و در اثر شستن مستمر از سکه افتاده و زیبایی خود را از دست خواهند داد، نمی توان از آن برای انتخاب پرده آشپزخانه استفاده کرد.

 

در صورت تمایل میتوانید پست ” مزایا و معایب پرده های کرکره ای فلزی ” را مطالعه کنید.

 

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.