انواع دیگری از پرده ی فانتزی را بشناسیم

انواع دیگری از پرده ی فانتزی را بشناسیم - پرده راد

تنوع زیاد در طرح ها و مدل های پرده ی فانتزی و همچنین رنگ های آن، کار انتخاب طرح مناسب را برای اتاق ها و مکان های مختلف خانه، کمی سخت و دشوار خواهد کرد.

برای اینکه به شکل راحت تری بتوانید از بین انواع این پرده یکی را برای اتاق خود و یا فضای مورد نظر انتخاب کنید، بهتر است تا به وسایل دیگر اتاق، چیدمان آن ها و همین طور تناسب رنگ ها دقت بیشتری کرده، تا انتخاب مناسب تری از میان گزینه های بیشمار پرده داشته باشید.

امروزه یکی از پُر مصرف ترین و پُرکاربردترین انواع پرده، پرده های فانتزی هستند که در جاها و مکان های مختلف نصب شده و چشم انداز دل انگیز و زیبایی را برای بیننده بوجود خواهند آورد.

در این پست و در ادامه ی پست قبلی، مطالبی را در رابطه با انواع پرده های فانتزی بیان خواهیم کرد، تا از این گذر با برخی دیگر از این پرده ها آشنا شده و اطلاعاتی هرچند مختصر را در مورد آن ها کسب کنید.

انواع دیگری از پرده ی فانتزی را بشناسیم - پرده راد

آشنایی با دیگر مدل های پرده ی فانتزی

این پرده انتخاب مناسبی برای افرادی است که به خاص بودن و ویژه بودن دکوراسیون خود توجه کرده و اهمیت بیشتری می دهند.

اما با شناخت بیشتر انواع این پرده می توانید به خاص بودن آن بیشتر واقف شده و گزینش بهتری را از میان انواع آن داشته باشید.

برای تهیه مدل ها و شکل های مناسب این پرده، توجه به جنس پارچه ی پرده و طرح آن بیشترین اهمیت را دارد.

انواع دیگری از پرده ی فانتزی را بشناسیم - پرده راد

انواع دیگر پرده های فانتزی عبارتند از:

پرده ی فانتزی توری و یا حریر

پرده های توری فانتزی در نوع خود بسیار زیبا، شیک و جالب توجه هستند، که نوع خاصی از بافت پارچه را هم در بر می گیرند و بخاطر نازکی زیاد، نور خورشید را به راحتی از خود عبور داده و روشنایی نسبتاً کاملی را در فضا ایجاد خواهند کرد.

از این رو برای محیط هایی مناسب هستند که نیاز به فیلتر کردن و کم کردن نور خورشید نداشته و صرفاً مایلند تا فضایی زیبا، رمانتیک و جذاب را بوسیله این پرده ها ایجاد کرده و از بازی نور و سایه در آن لذت ببرند.

همچنین این پرده ها می توانند برای جداسازی و تفکیک فضاها از یکدیگر استفاده شوند، به شرط اینکه دید هر قسمت در دیگری مشکل و مانعی ایجاد نکرده، بصورتی که نور هیچ یک از فضاها کم نشده و مانعی برای روشنایی دیگری نباشد.

از سوی دیگر از پرده های توری فانتزی می توانید در جاهایی استفاده کنید که نمی خواهید از پرده بخاطر خصلت پوشانندگی آن بهره ببرید و صرفاً آن را به جهت زیبایی، نما دادن، جذابیت و جلوه دادن بیشتر به محیط استفاده می کنید.

پس در این صورت می توانید از این نوعِ خاص پرده ی فانتزی در فضای اتاق نشیمن و یا آشپزخانه کمک گرفته و جذابیتی دو چندان را برای اینگونه فضاها بوجود آورید.

انواع دیگری از پرده ی فانتزی را بشناسیم - پرده راد

پرده ی فانتزی رنگی  

در این پرده ها، رنگ ها بیشتر از طرح ها مد نظر بوده و جلوه خواهند کرد و باید گفت طرح و نقش پرده در لابه لای رنگ های متفاوت و رنگارنگی بیش از حد پرده، گُم خواهد شد و اصلاً به چشم نخواهد آمد.

در پرده های رنگی فانتزی استفاده از یک رنگ شاخص و بُلد می تواند آن را بسیار متفاوت، خاص و شیک جلوه داده و نیازی نیست که پرده دارای مدل و یا طرح ویژه و متفاوتی باشد.

در هنگام استفاده از این مدل پرده ها اگر نمی خواهید فضا شلوغ به نظر آید، می توانید در کنار پرده های طرح دار و رنگارنگ از یک پرده ساده متناسب با پرده اصلی هم کمک بگیرید.

استفاده از مبلمان، کوسن ها، سرویس خواب و یا روتختی، با رنگ های خنثی برای اتاق های پذیرایی، نشیمن، اتاق خواب، اتاق های کودکان و آشپزخانه می تواند گزینه ی بسیار مناسبی باشد تا در کنار پرده های رنگارنگ فانتزی، به زیبایی کار اضافه کرده و رنگ ها را کمی تلطیف کند.

پرده های فانتزی رنگی برای سبک های مدرن و نو جذابیت و نمای خاصی را بوجود آورده و در سبک های سنتی هم با طرح های قدیمی و خاص، مانند طرح های مینیاتوری، می توانند به طرز عجیب و قابل توجهی خیره کننده و چشم نواز باشند.

حالا با شناخت بیشتر انواع پرده ی فانتزی قطعاً انتخاب بهتر و مناسب تری از بین این پرده های زیبا، جذاب و رنگارنگ خواهید داشت.

 

 

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پرده اداری زبرا
معرفی

مدل های مختلف پرده اداری برای طراحی داخلی محیط کار😉

پرده های به کار رفته در یک فضا، می توانند فضا را به طور کامل تغییر دهند. پرده ها از طریق بافت، پارچه، سبک، رنگ و الگوهای شان نقش مهمی در تغییر فضا دارند. انتخاب یک پرده اداری ایده آل، برای فضای اتاق کار، می تواند یک کار چالش برانگیز باشد. در اینجا پرده های مختلفی مورد بررسی قرار گرفته اند، از جمله پرده های میله ای، زبرا، کرکره چوبی، پرده با نوار بسته شده از بالا، پرده ی الیافی، پرده ی محکم روکار، پرده ی توری و پرده موتوری