ایجاد دکوراسیونی چشم نواز با انتخاب پرده های تیره

ایجاد دکوراسیونی چشم نواز با انتخاب پرده های تیره - پرده راد

اگر انتخاب پرده های تیره به روشی صحیح و بدرستی انجام گیرد، می تواند به عنوان یک عنصر قوی و یکی از اجزاء تأثیرگذار در طراحی دکوراسیون داخلی مطرح شود، از این جهت نباید نگران استفاده این رنگ پرده ها در طراحی محیط خود باشید.

البته بسته به سلیقه و علاقه ی خود می توانید انواع پرده های تیره را در کنار رنگ ها و مدل های متفاوت، از سبک کلاسیک تا سبک مدرن انتخاب و متناسب با فضای موجود، آن ها را به زیبایی تمام بکار گیرید.

اما در این مطلب قرار است تا به توضیح بیشتری در مورد این نوع پرده ها و جای مناسب استفاده از آن ها بپردازیم، پس برای بدست آوردن اطلاعات بیشتر با ما همراه شوید.

دکوراسیون - پرده راد

چگونگی انتخاب پرده های تیره

طبیعتاً انتخاب و استفاده از پرده های تیره یا روشن هر یک می تواند مزایا و معایب خود را داشته باشد، اما اگر به دنبال ظاهری شیک، لوکس و با کلاس برای اتاق خود هستید، می توانید به انواع رنگ های تیره مانند آبی تیر، سبز تیره، بنفش تیره، قرمز تیره، قهوه ای تیره، طوسی تیره و… هم فکر کنید که بویژه برای دکوراسیون های کلاسیک یکی از گزینه های بسیار مناسب خواهند بود.

وقتی به انتخاب رنگ های تیره برای پرده می اندیشید، پرده های زیبای مخمل را از قلم نیندازید، که این جنس از پرده ها با طیف رنگ های تیره خود به شدت جذاب بوده و می توانند در نهایتِ زیبایی فضای کاملاً لوکس و لاکچری را بوجود  آورند.

اما برای اینکه از پرده های تیره رنگ بهره ی حداکثری ببرید لازم نیست تا از جنس های ضخیم پارچه پرده ای استفاده کنید، بلکه انتخاب پارچه هایی با جنس ظریف و نازک و به رنگ تیره هم می توانند زیبایی و جذابیت دلخواه شما را بوجود آورند.

این رنگ پرده ها به راحتی می توانند با مبلمان روشن و همچنین رنگ های روشن دیوارها ست شوند و زیبای بی نظیری را در محیط بوجود آورند، به شرط اینکه فضای وسیعی را در اختیار داشته باشید و یا حتی الامکان اتاق نسبتاً بزرگی را برای انتخاب پرده های تیره و آویختن اینگونه پرده ها مد نظر داشته باشید و اطمینان حاصل کنید که با نصب این رنگ پرده بر روی پنجره ها اتاق دلگیر نشده و فضا خیلی کوچک بنظر نخواهد آمد.

ایجاد دکوراسیونی چشم نواز با انتخاب پرده های تیره - پرده راد

پرده های تیره کنتراست خوبی را در فضا ایجاد خواهند کرد و با ایجاد تضاد بین رنگ های بوجود آمده، قادر خواهید بود تا فضا را از حالت یکنواختی خارج کرده و حس جدیدی را از نمایش رنگ ها بوجود آورید.

اگر در اتاق بزرگی قرار دارید که نور دریافتی توسط پنجره ها بسیار زیاد است و تابش نور مستقیم خورشید شما را آزار می دهد، یکی از مناسب ترین گزینه ها برای کم کردن و کنترل میزان نور، آویختن پرده های تیره بر روی پنجره هاست که می تواند از جنس های ضخیم و یا جنس لطیف و ظریف پرده مانند حریر برگزیده شوند.

شاید لازم نباشد که پرده های تیره را به اندازه پرده های روشن نظافت و شستشو کنید، زیرا که اغلب پرده های روشن دچار لکه و کثیفی می شوند و این سیکل در مورد پرده های تیره دیرتر اتفاق خواهد افتاد، از این جهت انتخاب پرده های تیره مقرون به صرفه تر خواهد بود و این پرده ها دوام و عمر بیشتری پیدا می کنند، چرا که در حالت عادی نسبت به پرده های روشن کمتر نیاز به نظافت خواهند داشت.

ایجاد دکوراسیونی چشم نواز با انتخاب پرده های تیره - پرده راد

اگر در نظر دارید که فقط بخشی از یک اتاق و یا فضای خاصی را برجسته کنید و این قسمت در نگاه اول بیشتر به چشم بیاید، می توانید از پرده هایی با رنگ تیره برای این بخش کمک بگیرید، چون رنگ های تیره سبب جلوه و نمای بیشتر و توجه خاص به آن قسمت خواهند شد و ناخودآگاه نگاه ها را به سوی خود معطوف می کنند.

مدل های تیره پرده در فضاهای وسیع و جادار با سقف های بلند، ظاهری دنج و دلچسب را در محیط بوجود آورده و سبب ایجاد آرامش بیشتری خواهد شد، همچنین استفاده از پرده های تیره در محیط های اداری و تجاری هم به شرط تناسب و بزرگی فضا، باعث ایجاد مکانی رسمی، شیک و در عین حال باپرستیژ خواهد شد که آرامش و سکون خاصی را بوجود خواهد آورد.

پرده های تیره بسیار جذاب تر و هیجان انگیزتر از پرده های معمولی و پرده هایی با رنگ های روشن است که حالت رایج و متداولی دارند و بودنِ آن ها در محیط، ظاهر بسیار چشمگیر و متفاوتی را به نمایش خواهد گذاشت.

ایجاد دکوراسیونی چشم نواز با انتخاب پرده های تیره - پرده راد

اگر نمی توانید ریسک نصب پرده های تیره را در محیط خود بپذیرید، می توانید آن ها را به همراه پرده های روشن و ترکیبی از هر دو پرده تیره و روشن استفاده کنید، یا اینکه پرده های تیره ای را انتخاب کنید که نقش ها و یا طرح هایی از رنگ های روشن را بر روی پارچه داشته باشند.

در نهایت برای انتخاب پرده های تیره با رنگ مورد نظر خود و ایجاد زیبایی و جذابیت بیشتر در محیط، بهتر است تا از یکی از رنگ های موجود در دکوراسیون که تناسب بیشتری با فضا دارند، استفاده کنید و به کمک تزئینات و اکسسوری های مناسب بر روی پرده، فضایی دلچسب و لذتبخشی را برای خود و دیگران فراهم آورید.

 

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.