با پرده ی رومن و مزایای آن بیشتر آشنا شویم

با پرده ی رومن و مزایای آن بیشتر آشنا شویم - پرده راد

پرده ی رومن یکی از خاص ترین انواع مختلف پرده و جزو مدرن ترین آن ها است که در مکان های اداری کاربرد زیادی دارد و به عنوان یک پرده اداری هم، می توان از آن نام برد.

این پرده با خصوصیات زیادی که نسبت به سایر پرده ها دارد شستشوی پرده ی زبرا را چگونه انجام دهیم؟از جمله مواردی است که با استقبال زیادی از سوی مردم روبرو بوده و هست.

در این مطلب قرار است تا شناخت بیشتری نسبت به این پرده بدست آورده و با مزایای آن بیشتر آشنا شویم.

با پرده ی رومن و مزایای آن بیشتر آشنا شویم - پرده راد

 

پرده ی رومن چیست؟

این پرده صرفاً از یک پارچه بدون آستر تهیه شده است و همین عدم وجود آستر، سبب شده تا پنجره ها هم از داخل و هم از بیرون، شیک و زیبا به نظر آیند.

پرده های رومن دارای چین خوردگی هایی هستند تا هنگام جمع شدن، بصورت یکدست و یکنواخت و بطور منظم تا شده و ظاهر زیبایی را حتی در حالت جمع شده پرده، به نمایش بگذارند.

حالت تا شدن پرده به صورت عمودی شکل می گیرد و در واقع برخلاف پرده های دیگر که به صورت افقی حرکت کرده و به چپ و یا به راست قابل جمع شدن هستند، از سمت پایین به بالا تا می شود تا بتوان به این صورت بهترین دید و مناسب ترین نور را برای اتاق تنظیم کرد.

این پرده یکپارچه و به صورت بدون چین، طراحی و آماده می شود و در صورت لزوم در دو سمت کناری آن، از پارچه های پرده ای چین دار استفاده می شود.

پارچه های ساده و بدون طرح، بهترین گزینه برای تولید و اجرای این سبک پرده محسوب می شوند، اما در صورتی که شما تمایل داشته باشید می توانید از پارچه های چهار خانه و راه راه، چه به صورت راه های عمودی و یا افقی در پرده ی رومن استفاده کنید.

با پرده ی رومن و مزایای آن بیشتر آشنا شویم - پرده راد

 

مزایا پرده های رومن

این پرده که بسیار سبک و ساده است، در طرح های بسیار متفاوت و گوناگونی هم ارائه می شود.

نصب این نوع پرده ها بسیار آسان است، به شکلی که حتی افرادی که هیچ تخصص خاصی در این زمینه ندارند با اندک دقتی می توانند آن را نصب کنند.

عموماً به دلیل ضخامت زیادی که در پارچه های این پرده وجود دارد، نیازی به استفاده از آستر در آن ها دیده نمی شود.

این پرده با دارا بودن خطوطی که برروی آن قرار دارد، از بهم ریختگی پرده در حین جمع شدن جلوگیری می کند، ضمن اینکه چون دو طرف این پرده ها از نظم خاصی برخوردار هستند، از نمای بیرونی هم بسیار شکیل و زیبا به نظر می رسند.

چون پرده های رومن بخصوص در حین جمع شدن، کمترین فضا را اشغال می کنند، می توانند برای فضاها و پنجره های کوچک یکی از بهترین گزینه ها باشند.

به نسبت پرده های دیگر به لحاظ اقتصادی، مقرون به صرفه تر هستند و قیمت تمام شده آن نسبت به انواع پرده کمتر خواهد بود.

از مزایای دیگر آن، دستی یا اتوماتیک بودن آن است، که این مورد به انتخاب شما بستگی دارد و شما می توانید از مزیت اتومات بودن آن هم به راحتی استفاده کنید.

تنظیم نور اتاق کار و یا منزل خود را می توانید با انتخاب پرده رومن بخوبی کنترل کرده و با حرکت دادن لایه های آن به سمت بالا یا پایین، قادر خواهید بود تا دید بیرون را نسبت به فضای داخلی و آنچه که حریم شخصی نامیده می شود، تنظیم کرده و آن را در اختیار خود بگیرید.

با پرده ی رومن و مزایای آن بیشتر آشنا شویم - پرده راد

 

چون این پرده ها در طرح ها و رنگ های بسیار زیاد و متفاوتی وجود دارند، برای ست کردن آن ها با دکوراسیون فضاهای اداری و حتی منازل هم، دچار مشکلی نخواهید شد و با انتخاب مناسب خود می توانید هماهنگی و هارمونی زیبایی را محل کار یا خانه ایجاد کنید.

از انواع پرده های رومن می توانید در دکوراسیون های مدرن و یا حتی در دکوراسیون های کلاسیک، به دلیل سادگی و تنوع زیاد طرح های آن، استفاده کنید و در صورت نیاز از پرده های چین دار هم در کنار آن، برای جذابیت بیشتر کمک بگیرید.

برای شستشو و نظافت این پرده ها، که در جای خود بسیار لازم و ضروری هم هست، هرگز دچار مشکل نخواهید شد و فقط با صرف اندک زمانی کوتاه، می توانید به شستشوی این پرده ها بپردازید و به دلیل همین قابلیت یعنی شستشوس آسان، این پرده ها انتخاب مناسبی جهت نسب در سالن های غذا خوری ادارات و یا آشپزخانه های منازل می باشند.

به هر حال گزینش پرده ی رومن می تواند به شما در ارائه ی یک پرده شیک و شکیل با مناسب ترین قیمت، حتی در محیط های اداری هم کمک کند، به طوری که از این انتخاب راضی و خرسند باشید.

 

 

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.