بررسی مهمترین امتیازات پرده های زبرا نسبت به پرده های دیگر

بررسی مهمترین امتیازات پرده های زبرا نسبت به پرده های دیگر - پرده راد

امتیازات پرده های زبرا نسبت به سایر پرده های موجود در بازار، سبب شده است که این پرده به عنوان یکی پُرمصرف ترین و کاربردی ترین نوع پرده مورد استفاده عموم قرار گیرد و رضایت تک تک این افراد را جلب نماید.

بخاطر وجود همین ویژگی ها، این پرده مورد استقبال بسیاری از ادارات، شرکت ها، کارخانجات، مراکز علمی و فرهنگی، مراکز درمانی و پزشکی، رستوران ها و تالارها و… قرار گرفته است، که روز به روز بر طرفداران آن نیز افزوده خواهد شد.

در این مطلب می خواهیم برخی از مزایای موجود در این پرده را بررسی کرده و مقایسه ای بین این پرده با سایر پرده ها داشته باشیم، پس اگر شما هم یکی از طرفداران پروپا قرص این پرده هستید و یا در نظر دارید بزودی یکی از انواع پرده های زبرا را خریداری نمایید، می توانید با مطالعه این پست اطلاعات بیشتری را در این زمینه بدست آورید.

بررسی مهمترین امتیازات پرده های زبرا نسبت به پرده های دیگر - پرده راد

شناخت امتیازات پرده های زبرا

می دانید که پرده های زبرا از دو مدل پارچه به صورت پارچه های معمولی و توری تهیه می شوند، که این پنل های پارچه ای به شکلی موازی و در راستای یکدیگر و به طور افقی قرار خواهند گرفت، که در هنگام جمع کردن پرده، قسمت های توری و پارچه ای بصورت نوارهایی منظم بر روی هم واقع خواهند شد.

سیستم این پرده ها دقیقاً مانند پرده های کرکره ای عمل کرده با این تفاوت که پنل های پرده های کرکره ای جداگانه از یکدیگر قرار گرفته و در بین آن ها فاصله وجود دارد و جنس آن ها هم از آلومینیوم، چوب و یا مواد مصنوعی ساخته می شود، در حالی که جنس پرده های زبرا صرفاً از پارچه تهیه شده است و بین پنل های آن فاصله وجود ندارد.

سادگی، زیبایی و جذابیت بسیار زیاد این پرده سبب محبوبیت و استقبال بیش از حد آن شده و این پرده را جزو کارآمدترین پرده ها معرفی خواهد کرد.

بررسی مهمترین امتیازات پرده های زبرا نسبت به پرده های دیگر - پرده راد

با توجه به تنوع بالایی که این پرده ها در طرح ها و رنگ های مختلف دارند، چه در نوع مدرن و چه در نوع کلاسیک آن، امکان شخصی سازی و در برگیری هر نوع سلیقه را در دکوراسیون امکانپذیر می سازند، از این رو هرگز نگران هماهنگ کردن و ست کردن پرده های زبرا با سبک دکوراسیون و همخوانی آن با محیطی که در نظر دارید را نخواهید داشت و این فاکتور یکی از برترین امتیازات پرده های زبرا بشمار خواهد آمد.

این فضا ممکن است یک محیط اداری و یا تجاری باشد و یا اینکه شاید بخواهید پرده هایی برای اتاق های منزل خود تهیه کنید، که می تواند شامل فضاهایی مانند سالن پذیرایی، اتاق نشیمن، اتاق خواب، فضای ناهارخوری، آشپزخانه و یا حتی سرویس بهداشتی باشد، که مسلماً انتخاب پرده برای چنین فضاهایی متفاوت از مکان های دیگر خواهد بود، اما پرده های زبرا برای همه ی این مکان ها، حرفی برای گفتن خواهد داشت.

یکی از ویژگی های بسیار مهم در پرده های زبرا، بکار بردن جنس خاصی مانند نانو، پلی استر و آنتی استاتیک در این پرده هاست، که با توجه به مزایای این جنس از پارچه، آن ها را نسبت به سایر پرده ها برتری خواهد داد.

بررسی مهمترین امتیازات پرده های زبرا نسبت به پرده های دیگر - پرده راد

این جنس از پرده، ضمن اینکه شستن و نظافت آن ها را بسیار آسان و راحت خواهد کرد، سبب می شود که گرد و غبار و چربی موجود در محیط به پرده ها جذب نشده و زمان بیشتری را برای شستن پرده در اختیار داشته باشید و ناگفته پیداست که یکی از مزایا و پیآمدهای کم شستن پرده ها هم طول عمر و دوام بیشتر آن ها خواهد بود.

نصب این پرده ها هم یکی از ویژگی های این پرده محسوب می شود، بر خلاف پرده های قدیمی و کلاسیک که برای نصب آن ها نیاز به صرف زمان زیاد و کنترل چین ها و یا نصب چند پرده و والان بر روی یکدیگر خواهید داشت، در پرده های زبرا این اتفاق نخواهد افتاد و یکی از امتیازات پرده های زبرا همین نکته است که حتی خودِ شما هم با اندک آگاهی در زمینه نصب اینگونه پرده ها، می توانید آن را براحتی بر روی سقف و یا دیوار متصل کنید.

کنترل میزان نور و روشنایی به کمک این پرده ها هم یکی از کاربردی ترین امتیازات پرده های زبرا است که آن را تقریباً بی بدیل خواهد کرد، مخصوصاً در فضاهای اداری که نیاز به کنترل نوری متناسب با فضا برای کارکرد بهینه خواهید داشت، این پرده ها کمک بسیار مؤثری در این زمینه خواهند بود.

ذکوراسیون - پرده راد

اما به نظر می رسد که مهمترین و ویژه ترین خاصیت پرده های زبرا را باید در فضای خاص و دلنشینی دانست که این پرده ها چه در شب و چه در روز ایجاد خواهند کرد، برخی تصور می کنند که فقط در طول روز با جابجایی پنل های این پرده می توانند محیط و نور دلپذیر و لذتبخشی را بوجود آورند، اما واقعیت این است که این پرده ها می توانند در طول شب هم با کنترل نور زیبای مهتاب، صمیمانه ترین و شاعرانه ترین فضا را برای شما به همراه خانواده ایجاد کنند، تا در کنار یکدیگر از محیطی گرم و دوست داشتنی بیشترین لذت را ببرید.

البته امتیازات پرده های زبرا به همین موارد خلاصه نخواهد شد و این پرده ویژگی های بسیار دیگری را هم دارد، که آن را برای انواع محیط ها به کاربردی ترین پرده بدل خواهد کرد.

 

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.