تناسب پرده کرکره فلزی با فضا و کاربرد آن در جاهای مختلف

تناسب پرده کرکره فلزی با فضا و کاربرد آن در جاهای مختلف - پرده راد

پرده کرکره فلزی یکی از انواع پرده های کرکره ای است، که برای پوشش انواع پنجره ها بکار گرفته می شود؛ اما در برخی جاها کاربرد آن مناسب تر است و می تواند کارایی بیشتری داشته باشد.

پرده ها یکی از عناصر اصلی برای زیبا سازی اتاق ها به حساب آمده و با انتخاب درست آن ها می توانید فضایی گرم و آرام و محیطی دلنشین را برای خود و اعضای خانواده و یا در محل کار ایجاد کنید.

پس لازم است تا نکات بیشتری در مورد چگونگی و جای کاربرد آن دانسته و از هماهنگی بوجود آمده درفضا لذت ببرید.

تناسب پرده کرکره فلزی با فضا و کاربرد آن در جاهای مختلف - پرده راد

تناسب پرده کرکره فلزی با مکان

در مطلب قبلی در مورد خصوصیات و نوع کارکرد کرکره های فلزی صحبت کردیم، اما می خواهیم بدانیم این پرده بیشتر مناسب چه مکان هایی است؟

البته باید بگوییم این پرده را به سبب مزایای زیادی که دارد می توانید در هر جایی که دوست داشته باشید استفاده کنید، ولی در برخی جاها استفاده از آن، بهتر خواهد بود.

استفاده از پرده های کرکره ای فلزی در آشپزخانه

به جرأت می توان گفت، یکی از فضاهایی که نیاز به دقت و انتخاب ویژه پرده دارد محیط آشپزخانه است، که معمولاً وقت زیادی در آن صرف می شود، بخصوص از زمانی که این مکان به شکل باز و اپن ساخته می شود و دید بیشتری را نسبت به محیط هال و پذیرایی ایجاد می کند، این مسئله مهمتر به نظر می رسد.

در آشپزخانه علاوه بر زیبایی و دلچسب بودن و همچنین داشتن رنگ های روشن و دلباز برای پرده، نیاز به شست و شوی راحت و گردگیری آسان از روی پرده خواهیم داشت، همچنین دوام و مقاومت زیادی که باید پرده در برابر نظافت و شستن های مکرر داشته باشد، یکی از اصلی ترین موارد برای گزینش پرده خواهد بود.

یکی دیگر از موارد مهم، ایجاد نور مناسب در محیط و استفاده از فواید بهداشتی تابش نور خورشید در محل مرطوبی مانند آشپزخانه است، که یکی از نکات کلیدی نظافت و بهداشت در این مکان است.

همچنین حفظ حریم خصوصی در هنگام شب، که جزء مسائل مهم در انتخاب یک پرده است، همه از ویژگی های پرده  کرکره فلزی است، که همه این ها را برای ما میسر خواهد کرد.

تناسب پرده کرکره فلزی با فضا و کاربرد آن در جاهای مختلف - پرده راد

استفاده در اتاق خواب

یکی از مکان هایی که برای نصب این پرده ها مناسب است، اتاق های خواب است، چرا که این پرده ها به خوبی می توانند حریم شخصی و خصوصی شما را حفظ کرده و در هنگام شب با بستن کامل اسلت های پرده فلزی، می توانید تاریکی کامل را در اتاق خواب بوجود آورید.

در هنگام روز هم با جمع کردن کامل این پرده می توانید گرما و نور را میهمان اتاق خود کنید، که این مسئله به سبب سلامتی و بهداشت هم برای شما بسیار مفید خواهد بود و با خاصیت میکروب کشی نور خورشید می توانید از این مزیت مهم هم بهره مند شوید.

استفاده در محیط کار

پرده های کرکره فلزی کارایی بسیار خوبی را در فضای اداری و تجاری برای شما فراهم خواهند کرد، آن ها علاوه بر ایجاد زیبایی می توانند نور مناسب و مورد نظر را برای شما بوجود آورند.

چرا که اسلت های بکار رفته در این پرده با کمک نواری که در آن تعبیه شده است، قابل تنظیم هستند و شما به راحتی می توانید آنچه را که از نور و روشنایی انتظار دارید برای خود و کارکنان تان، متناسب با کارشان در محل کار، فراهم کنید.

قیمت نسبتاً مناسب پرده کرکره فلزی نوع جنس، عمر مفید و دوامی که نسبت به بقیه پرده ها دارند، شست و شوی آسان، ثابت بودن رنگ و نیاز نداشتن به تعویض های زود هنگام و… همه از مواردی هستند که این پرده را به عنوان یک گزینه بسیار خوب و عالی برای ادارات و شرکت ها معرفی می کند.

تناسب پرده کرکره فلزی با فضا و کاربرد آن در جاهای مختلف - پرده راد

استفاده در سرویس های بهداشتی

این محیط ها به دلیل میزان آلودگی بالا و رطوبت زیاد، نیاز مداوم به شست وشو خواهند داشت، پس به خاطر اینکه این پرده ها اغلب از جنس آلومینیوم ساخته می شوند در برابر رطوبت و زنگ زدگی بسیار مقاوم می باشند، و این مورد یکی از علل انتخاب این پرده ها در سرویس ها و فضاهای بهداشتی به شمار می رود.

پرده کرکره فلزی را در بسیاری از جاهای دیگر مانند، هتل ها، رستوران ها، کافی شاپ ها، باشگاه های ورزشی و… هم می توان بخوبی بکار برده و استفاده کنید و مطمئناً شما هم از بکارگیری آن در جاهایی که لازم است، احساس رضایت خواهید کرد، پس می توانید آن را امتحان کنید و از مزایای پرده کرکره فلزی بهره ببرید.

 

در صورت تمایل میتوانید پست ” آیا پرده های بامبو با پرده های حصیری تفاوت دارد ” را مطالعه نمایید.

 

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ضرورت های پرده اداری

پرده اداری ملزومات وجود پرده اداری چیست؟ همانگونه که ما در منزل و استراحتگاه خود نیاز به محیطی آرام و دلنشین داریم. برای سپری کردن