دیگر انواع پرده های بالا رونده و شناخت بیشتر آن ها

دیگر انواع پرده های بالا رونده و شناخت بیشتر آن ها - پرده راد

انتخاب مناسب یکی از انواع پرده های بالا رونده و مدرن در محیط کاری و یا خانه، می تواند فضای متفاوت و چشمگیری را بوجود آورده و دکوراسیون محیط را تحت تأثیر خود قرار دهد.

اما قبل از انتخاب و خرید می بایست اطلاعات دقیقی در مورد این پرده ها بدانید و با ویژگی های هر یک بخوبی آشنا شوید، تا بدین طریق بتوانید از بین این پرده ها بهترین گزینش را داشته باشید.

در این پست و در ادامه مطلب قبلی به معرفی پرده های دیگری از این دست خواهیم پرداخت، پس در سایت پُر بیننده و پُر محتوای پرده راد با ما همراه باشید.

دکوراسیون - پرده راد

معرفی دیگر انواع پرده های بالا رونده

بیشتر پارچه های پرده ای که به شکل ها و مدل های گوناگونی دوخته شده و بر روی چوب پرده ها آویزان می شوند، عموماً به سمت راست یا چپ قابل هدایت و جابجایی هستند و ما می توانیم برای کنترل نور و ایجاد روشنایی و  تاریکی بیشتر این پرده ها را به سویی باز و یا بسته کنیم.

اما در مورد پرده های مدرن و جدید اغلب این طور نیست و پرده ها برای جمع شدن و ایجاد نور و روشنایی بیشتر به سمت بالا هدایت شده و پنل های آن پشت سرهم قرار می گیرند و یا اینکه این پنل ها در محفظه ها و ریل هایی قرار می گیرند که بر روی دیوار و یا زهوار پنجره و در بالای پرده نصب می شوند.

که از جمله این پرده ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

دکوراسیون - پرده راد

پرده های رومن یا رومی

پرده های رومی یکی از گزینه های شیک و زیبایی هستند که می توان آن ها را به راحتی در ادارات و شرکت ها بکار گرفته و از مزایای گوناگون آن بهره مند شد.

این پرده ها که از انواع پرده های بالا رونده محسوب می شوند در رنگ ها و طرح های گوناگونی در بازار پرده موجود هستند و به گونه ای طراحی شده اند که وقتی به سمت بالا حرکت می کنند به صورت لایه هایی منظم بر روی یکدیگر تا شده و به شکل آکاردئونی بر روی هم قرار می گیرند.

این پرده ها تا حدودی به عنوان عایق نور و صدا عمل کرده و دید از بیرون را به سمت داخل محدود خواهند کرد، با وجود اینگونه از پرده ها فضای شخصیِ امن و حریم خصوصی حفاظت شده ای خواهید داشت.

برای فضاهایی که می خواهید لوکس و باکلاس به نظر برسند و نمای زیبایی را در چشم بیننده بوجود آورند، از پرده های رومن کمک بگیرید و یا حتی آن ها را با پرده های ساده مانند پرده های حریر ترکیب کنید و با این روش به فضای موجود عمق ببخشید.

دیگر انواع پرده های بالا رونده و شناخت بیشتر آن ها - پرده راد

پرده های پلیسه

یکی از مناسب ترین گزینه ها برای پوشش درب و پنجره  در فضاهای کوچک و آپارتمانی و جایی که امکان نصب پرده وجود ندارد، استفاده از پرده های پلیسه برای این منظور است.

این پرده ها را می توانید براحتی بر روی زهوار درب و یا پنجره نصب نموده و از کمترین فضایی که در اختیار دارید به بهترین شکلی برای نصب اینگونه پرده ها بهره ببرید و یا به شکلی معمولی و مانند چوب پرده های دیگر، ریل آن  را بر روی دیوار نصب کنید.

با تنوع رنگی بسیاری که در این پرده ها موجود است، در هر دکوراسیونی و با هر سبکی می توانید از این پرده ها که از انواع پرده های بالا رونده بشمار می روند، کمک گرفته و محیط پیرامون خود را با کمک آن ها زیباتر کنید.

این پرده ها زمانی که به سمت بالا هدایت شوند، چین می خورند و بر روی یکدیگر جمع می شوند که در این صورت کمترین جا را اشغال خواهند کرد و در صورتی که برای کنترل نور و ایجاد تاریکی بیشتر باز شوند، بصورت پارچه ای که از پلیسه های گوناگون و پشت سرهم هستند به نظر خواهند آمد.

دیگر انواع پرده های بالا رونده و شناخت بیشتر آن ها - پرده راد

پرده های لانه زنبوری یا هانیکوم

این پرده ها که بصورت ظاهری به شکل لانه های زنبور طراحی شده اند، از وزنی بسیار سبک برخوردارند که با ویژگی های بسیار خاص خود جزو گزینه های مناسب برای درب و پنجره ها در مکان های تجاری و اداری هستند که از آن ها در خانه های شخصی هم می توان براحتی استفاده کرد.

از پرده های لانه زنبوری می توان بصورت ترکیبی هم کمک گرفت و با توجه به رنگ های موجود در دکوراسیون و با ایجاد هماهنگی و ایجاد هارمونی بیشتر با محیط، فضایی دلچسب و زیبایی را طراحی کرد.

دیگر انواع پرده های بالا رونده و شناخت بیشتر آن ها - پرده راد

پرده های کرکره ای چوبی

از جمله پرده هایی که به این سبک طراحی شده اند پرده های کرکره ای چوبی هستند که زیبایی وصف ناپذیری را، بخصوص در فضاهای اداری ایجاد می کنند و در محیط خانه هم بخوبی خواهند درخشید.

این پرده ها که جزو انواع پرده های بالا رونده هم هستند، عموماً از مواد مصنوعی ساخته می شوند تا قیمت مناسبی داشته باشند و درست مانند پرده های کرکره آلومینیومی عمل کرده و از پنل های افقی که بر روی یکدیگر و موازی با هم قرار می گیرند، تشکیل می شوند.

استفاده از چوب های طبیعی مانند افرا، بامبو و… در ساخت این پرده ها، قیمت آن ها را بشدت افزایش خواهد داد و از این رو برای خرید پرده های مناسبی که انتخاب کرده اید، ابتدا باید مبلغی را که قرار است هزینه کنید محاسبه کرده و در نظر بگیرید و سپس اقدام به خرید نمایید.

این پرده ها هم برای ایجاد فضایی نورانی و روشن لازم است تا به سمت بالا هدایت شوند و بصورت خطوط موازی و فشرده پشت سر هم قرار گیرند تا بدین شکل شعاع های خورشید به راحتی وارد محیط شوند.

به هر حال هر یک از انواع پرده های بالا رونده را که برای نصب در محیط خود انتخاب کنید، می بایست با شرایط و اجزاء محیط همخوانی داشته و به سبب فرم و رنگ ست باشند، تا آنچه را که شما از این جذابیت و زیبایی در انتظار دارید، حاصل شود.

 

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.