رنگ پرده ی آشپزخانه و گزینش صحیح آن

رنگ پرده ی آشپزخانه و گزینش صحیح آن - پرده راد

انتخاب صحیح رنگ پرده ی آشپزخانه در نشاط و شادابی افراد خانه، بسیار مؤثر خواهد بود، این نکته مخصوصاً در هنگام صرف غذا تأثیر فوق العاده ای بر روح و جسم افراد گذاشته و در اشتهای آنان هم اثرگذار است! از این رو باید توجه و دقت ویژه ای به آن داشته باشیم.

شاید این مسئولیت بیشتر متوجه مادران و خانم های خانه است که با پخت و پز و آشپزی و کلاً امور مربوط به خانه و آشپزخانه بیشتر آشنا هستند و در این محیط هم بیشتر قرار می گیرند و ساعت های طولانی را درون این فضا سپری می کنند.

در این مطلب قرار است تا نکاتی را در رابطه با انتخاب رنگ پرده در آشپزخانه عنوان کنیم، پس اگر لازم می دانید تا در این مورد هم، مطالبی را بدانید، با ما همراه شوید.

رنگ پرده ی آشپزخانه و گزینش صحیح آن - پرده راد

انتخاب رنگ پرده آشپزخانه

پرده ها طیف گسترده ای را به لحاظ انتخاب در همه زمینه ها دارند، چه به لحاظ ضخامت و یا نازکی، چه به سبب طرح و نقش، چه به لحاظ فرم و مدل نوع پرده و…و چه به سبب رنگ، که از انتخاب های بسیار بسیار زیادی در این زمینه هم برخوردار هستند.

انتخاب پرده روشن یا تیره

می دانید که اگر پرده را از بین رنگ های روشن انتخاب کنید، فضا را بازتر و بزرگتر نشان داده و اگر پرده ها را از رنگ های تیره انتخاب کنید، حتی محیط های بزرگ و باز، کوچکتر و جمع و جورتر به نظر خواهند رسید.

اما نکته قابل تأمل این است که شما می خواهید در آشپزخانه فضایی شاد و مفرح ایجاد کرده و بهترین لحظات را برای افراد خانواده در کنار یکدیگر فراهم کنید، پس حتی اگر تم آشپزخانه و دکوراسیون آن را هم تیره در نظر گرفته اید، برای پرده ی آن از رنگ های روشن و شاد کمک بگیرید تا تأثیر خوبی بر روی روان افراد خانواده بگذارید.

احساسی که رنگ ها در افراد ایجاد می کنند ممکن است متفاوت باشد ولی بروز برخی از احساسات در بین آدم ها نسبت به رنگ ها ثابت است، مثلاً اگر رنگ پرده ی آشپزخانه را از بین این رنگ ها انتخاب کنید، این تأثیرات را خواهند داشت.

رنگ پرده ی آشپزخانه و گزینش صحیح آن - پرده راد

رنگ سفید

رنگ سفید از رنگ های بی نظیری است که نصب پرده ای به این رنگ در محیط آشپزخانه کمی جسورانه بنظر می رسد و اکثر افراد به آن توجه خاصی دارند، اما اگر اقدام به نصب پرده هایی با رنگ سفید در آشپزخانه نمایید، باید در مدت کوتاه تری نسبت به نظافت و  شست و شوی پرده ها اقدام کنید، چون این رنگ سریع تر از رنگ های دیگر آلودگی و کثیفی را نشان خواهد داد.

رنگ سفید با روشن تر کردن محیط، حس تمیزی و پاکی و حس تسکین و آرامش را در انسان ایجاد می کند و دوستی و صمیمیت را در بین اعضاء خانواده بیشتر خواهد کرد و شما را از آنچه که هستید به هم نزدیک تر خواهد کرد.

رنگ صورتی

رنگ صورتی هم به دلیل روشن بودنش شرایطی همانند رنگ سفید خواهد داشت و اگر در کنار رنگ سفید بکار گرفته شود بسیار جذاب و زیبا خواهد بود، بویژه برای رنگ پرده ی آشپزخانه که فضا را بزرگتر و شیک تر نشان داده و روح خاصی به فضا خواهد داد، که شاید نشانگر روح زیبایی و ظرافت زنانه و خانه دار بودن یک زن است که در این رنگ به رخ کشیده می شود.

رنگ صورتی را می توانید از بین رنگ های بسیار روشن صورتی و یا رنگ های صورتی چرک و متناسب با فضا انتخاب کنید که اغلب هماهنگی  بی نظیری را با دکوراسیون در آشپزخانه شما ایجاد خواهند کرد.

رنگ پرده ی آشپزخانه و گزینش صحیح آن - پرده راد

رنگ قرمز

انتخاب رنگ قرمز در آشپزخانه این فضا را به خانه های مجلل و اشرافی تبدیل خواهد کرد، این رنگ با خود هیجان و سرزندگی را به همراه خواهد آورد و نظم و یکپارچگی خاصی را در ذهن القا خواهد کرد.

در سال های گذشته و تقریباً در دهه پنجاه میلادی رنگ قرمز کاربرد زیادی را بخصوص، در انتخاب رنگ پرده ها پیدا کرد و از جمله، دوخت مدل های گوناگونی از پرده های مخمل و ابریشم بود که بسیار لوکس و گران قیمت هم بودند و بیشتر در خانه های سلطنتی و کاخ ها، با متراژهای زیاد بکار گرفته می شد.

مخمل قرمز انسان را همیشه به یاد پرده های مجلل سلطنتی با روکش نرم و لطیف مبل ها، در کاخ ها و قصرها می اندازد و حالتی خاطره انگیز دارد، ولی انتخاب آن را در آشپزخانه های کوچک توصیه نمی کنیم مگر اینکه همراه با رنگ های دیگری باشد که از خلوص و یک رنگی این رنگ کمی بکاهد.

اما رنگ های دیگری هم هستند که برای انتخاب رنگ پرده ی آشپزخانه می توانند گزیده ی ایده آلی باشند که در پست بعدی به آن ها اشاره خواهیم داشت.

 

 

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.