روش ست کردن پرده با کوسن روی مبل

روش ست کردن پرده با کوسن روی مبل - پرده راد

هماهنگی و ست کردن پرده با کوسن های روی مبل برای اینکه زیبایی بیشتری را در فضای مورد نظر خود ایجاد کنید، یکی از شگردهای بسیار مؤثر در این زمینه است.

اما اینکه چگونه می خواهید به این ترفندها دست یابید، موضوعی است که آن را در این مطلب در اختیار شما عزیزان در سایت پُرمخاطب پرده راد قرار خواهیم داد.

چگونگی ست کردن پرده با کوسن

یکی از روش های بسیار جالب برای ایجاد هارمونی بین پرده با دیگر اعضاء دکوراسیون، هماهنگی است که می توانید به طرق مختلف، بین کوسن های روی مبل با پرده ها بوجود آورید.

این روش ها می توانند بسیار متفاوت و حتی گاهی اوقات بخاطر فراوانی طرح و رنگارنگی کوسن ها سخت و دشوار هم باشند، چرا که اندازه، شکل، طرح و رنگ این عناصر تزئینیِ روی مبل ها، می تواند متنوع باشد.

روش ست کردن پرده با کوسن روی مبل - پرده راد

انتخاب بهترین رنگ کوسن

اولین نکته مهم انتخاب یک رنگ متناسب با رنگ پرده های منزل است که می بایست با رنگ مبلمان هم هماهنگی داشته باشد و در این رابطه باید به چگونگی ترکیب رنگ ها و همخوانی که رنگ های مختلف با یکدیگر می توانند ایجاد کنند، توجه ویژه ای داشته باشیم.

می دانید که شرط اول برای داشتن فضایی گرم، لذتبخش و منظم، داشتن ترکیب رنگی مناسب و درست است و در صورت رعایت نکردن این فاکتورِ مهم، فضایی آشفته، نامنظم و بی روحی خواهیم داشت که در روحیه ما هم مؤثر خواهد بود.

برای ست کردن پرده با کوسن روی مبل، وقتی از پرده های چند رنگ برای تزئین و پوشش پنجره ها استفاده می کنید، لازم است تا برای هماهنگی بیشتر و ایجاد توازن از مبلمانی با رویه های ساده و یا با رنگ های خنثی کمک بگیرید تا فضای زیباتری را تجربه کنید، در این صورت می توانید از کوسن های رنگارنگ و با طرحِ خودِ پرده استفاده کنید و یا از رنگ های شاخصی که در طرح پرده وجود دارد، در این زمینه بهره برده و رنگ کوسن ها را متناسب با آن انتخاب کنید و با قرار دادن آن ها بر روی مبل فضای متفاوت و جذاب تری را بوجود آورید.

انتخاب پرده و کوسن های مناسب برای مبلمان هایی با رنگ سفید، شیری و کرمی روشن، بسیار آسان تر از مبل ها با رنگ ها و طرح های دیگر است، زیرا که برای اینگونه از مبل ها می توان کوسن و پرده ها را همرنگِ با هم در نظر گرفته و یا آن را با هر طرح و رنگی ست کرد، که در این صورت بهتر است هر دو را با یک رنگ و اغلب با رنگ های تیره تر که فضا را جذاب تر می نمایاند، انتخاب کنیم.

روش ست کردن پرده با کوسن روی مبل - پرده راد

بافت و طرح

برای بوجود آوردن زیبایی و جذابیت بیشتر، توجه به چگونگی بافت و طرح روی کوسن ها هم می تواند نکته مهم دیگری باشد که در ست کردن پرده با کوسن ها و هماهنگی این کوسن ها با پرده اهمیت دارد.

اگر نوع بافت و جنس پرده و کوسن ها یکی باشد و آن ها را از یک جنس انتخاب کنیم و یا اینکه طرح روی آن ها را یکی در نظر بگیریم، قطعاً ترکیب و همخوانی بیشتری را در دکوراسیون ایجاد خواهیم کرد.

در نظر داشته باشید، جنس و بافت کوسن و پرده ها می توانند با توجه به فصول سال هم تغییر کرده و انتخاب شوند، مثلاً در فصول سرد سال می شود کوسن ها را از پارچه ها با بافت های ضخیم و کلفت در نظر گرفته و پرده ها را هم از همین پارچه ها، مانند مخمل و کتان انتخاب کرد.

در فصول گرم سال هم بکار بردن پرده های نخی و یا پارچه های نازک و لطیف و انتخاب کوسن های مناسب با حال و هوای گرم و متناسب با رو مبلی ها، می تواند دکوراسیون و فضای منزل را بیش از پیش زیبا، لذتبخش و دلپذیر نماید.

هنگامی که مبلمانی با رنگ سفید و یا خیلی روشن دارید، انتخاب طرح های درشت تر بر روی پارچه های کوسنیِ روی مبل و متناسب و همخوان با پرده ها، که می تواند دقیقاً از الگوهای روی پرده الهام گرفته باشد، بسیار چشمگیر و زیباست و فضای متفاوت و زیبایی را خلق خواهد کرد.

روش ست کردن پرده با کوسن روی مبل - پرده راد

هر چند که انتخاب پرده و نوع کوسن ها کاملاً سلیقه ایست، اما در هنگام ست کردن پرده با کوسن های روی مبل و در شکل کلی آن، اگر از مبلمان با پارچه های ساده برای فضای مورد نظر خود استفاده کرده اید، پس می توانید از پرده ها و کوسن های طرح دار برای تزئین و جلوه بیشتر محیط کمک بگیرید، اما اگر از پارچه های ساده تر کوسن ها و یا پرده ها را برمی گزینید، بهتر است اینگونه کوسن ها را بر روی مبل های پُر نقش و نگار و رنگارنگ استفاده کنید.

توجه داشته باشید که نقش و طرحی که بر روی کوسن ها و پرده ها قرار دارد می تواند در شلوغی و بهم ریختگی و یا آرام و دلنشین بودن محیط تأثیر داشته باشد، پس در انتخاب این دو عنصر مهم و تأثیرگذار در دکوراسیون دقت بیشتری داشته باشید.

 

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.