زیبایی پرده های خانه به چه عواملی بستگی دارد؟

زیبایی پرده های خانه به چه عواملی بستگی دارد؟ - پرده راد

زیبایی پرده های خانه در روحیه و شادابی افراد آن تأثیر بسزایی دارد و می تواند خانه را تبدیل به محیطی گرم، دنج و امن نماید، از این رو باید مناسب با محیط و اتاق ها در نظر گرفته شده و انتخاب شوند.

اما نکاتی در این مورد حائز اهمیت است که باید آن ها را رعایت کنید تا بتوانید از خاصیت و ویژگی رنگ ها و طرح های بکار برده شده در پرده استفاده کنید، ما در ادامه پست قبلی به ذکر نکات دیگری در این زمینه خواهیم پرداخت.

زیبایی پرده های خانه و عوامل مربوط به آن

اگر پرده های خانه درست و متناسب انتخاب شوند می توانند به عنوان جادویی در خانه محسوب شوند، زیرا از نظر روانشناختی تأثیر زیادی در افراد ایجاد کرده و می توانند با هارمونی رنگ ها، نشاط و شادابی را در روحیه افراد بالا ببرند.

 

زیبایی پرده های خانه به چه عواملی بستگی دارد؟ - پرده راد

انتخاب پرده بسته به آب و هوا و میزان تابش نور

لازم نیست که همه پرده های خانه از یک جنس و از یک رنگ خریداری شوند، مثلاً پنجره هایی که در معرض نور شدید آفتاب قرار دارند، شاید لازم باشد تا جهت دوخت پرده برای اینگونه پنجره ها، از پارچه ای ضخیم تر، استفاده کنید و این به سبب جلوگیری از تابش نور شدید آفتاب و دوام بیشتر پرده است و یا برای پنجره های رو به سایه از پارچه های نازک کمک بگیرید.

بهتر است جنس پرده ها را نسبت به آب و هوایی که در آن زندگی می کنید انتخاب کنید، پرده های ضخیم از کاهش دمای خانه جلوگیری می کنند و تنظیم کننده خوبی برای دمای هوا هستند و انتخاب پرده های نازک برای مناطق گرم بسیار مناسب است.

همین طور باید بدانید که پرده های مخمل برای طرح های کلاسیک با خانه های بزرگ و اغلب برای سالن ها و اتاق پذیرایی مناسب هستند و پرده های ساده و نازک برای خانه های کوچک و طرح های مدرن مناسب ترند.

اندازه پنجره مهم نیست

در برخی موارد برای زیبایی پرده های خانه اندازه ی پنجره ها مهم نیست و حتی شما می توانید با انتخاب چوب پرده های عریض و بلندتر از پنجره، پرده ای بزرگتر از اندازه پنجره انتخاب کنید.

به این وسیله اگر پنجره ها قدیمی شده و از مد رفته، حتماً نیاز به تعویض آن ها نیست و به کمک پرده ها، می توانید به راحتی آن ها را بپوشانید و همچنین پنجره های باریک را با یک پرده پهن، عریض تر جلوه دهید.

برای پنجره هایی که نزدیک و به فاصله کمی از هم نصب شده اند، بهتر است تا به جای دو عدد پرده یک عدد پرده نصب کنید، تا هم زیبایی خاصی به این پنجره ها بدهید و هم هزینه ها را کم کنید.

لازم نیست که پرده ها فقط فضای پنجره را پوشش دهند و برای زیبایی بیشتر می توان پرده های خانه را عریض تر گرفت تا سطحی از دیوار را بپوشاند تا بدین ترتیب خانه بزرگتر و زیباتر به نظر برسد.

 

زیبایی پرده های خانه به چه عواملی بستگی دارد؟ - پرده راد

متراژ پرده ها را مناسب انتخاب کنید

برای خرید پرده، باید متراژ آن را درست در نظر بگیرید، متراژ پرده ها برای ایجاد چین های منظم و مناسب باید دو و نیم تا سه برابر عرض پنجره ی مورد نظر باشد، چون کمتر از این اندازه چین های کم و محدودی را بوجود خواهد آورد و بیشتر از این اندازه هم چین ها بسیار زیاد و ناجور خواهد بود و زیبایی پرده های خانه را تحت الشعاع قرار خواهد داد.

نوع پرده را متناسب با جای آن در نظر بگیرید

اگر قصد دارید که برای اتاق خواب پرده ای را خریداری کنید، از پرده هایی که ضخامت بیشتری دارند انتخاب کنید و یا اینکه بر روی پرده های توری که در روشنایی روز استفاده می کنید، پرده های ضخیم تری را نصب کنید تا حریم شخصی شما را حفظ کند.

اگر می خواهید پرده هایی را برای حمام خریداری کنید، به این نکته توجه کنید، که حمام فضایی مرطوب و گرم دارد و باید متناسب با این فضا پرده ای را انتخاب کنید که در اثر رطوبت بالا، به آن آسیبی وارد نشده و همچنین دوام و ماندگاری بالایی در مواجه با این محیط داشته باشد.

 

زیبایی پرده های خانه به چه عواملی بستگی دارد؟ - پرده راد

نصب مناسب پرده

گاهی اوقات پرده ای زیبا با متراژ مناسب و متناسب با فضا هم انتخاب می کنید، اما متأسفانه نصب خوبی برای آن صورت نمی گیرد و پرده به لحاظ نصب، دارای نقائصی است که از ابهت و زیبایی آن می کاهد.

اگر می خواهید پرده هایی منظم و زیبا داشته باشید، همیشه لازم است تا برای نصب پرده های خود از افراد متخصص این کار کمک بگیرید و یا خودتان به درستی آن را بیاموزید.

نکته دیگر اینکه اگر مشغول نظافت و یا خانه تکانی هستید و یا اینکه به رنگ آمیزی خانه مشغولید، یا حتی اگر به خانه جدید رفته و نقل مکان کرده اید ، آخرین چیزی که در خانه نصب می کنید، باید پرده ها باشند، چون اگر در ابتدای کار آن ها را نصب کنید، حتماً کثیف خواهند شد و شاید مجبور شوید برای زیبایی پرده های خانه دوباره آن ها را بشوئید، که مستلزم هزینه ای دوباره و صرف وقت خواهد شد و مسلماً از دوام پرده خواهد کاست.

 

 

 

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.