شستشوی پرده رولی چگونه امکان پذیر است؟

شستشوی پرده رولی چگونه امکان پذیر است؟ - پرده راد

حالا که با پرده رولی و مزایای آن به طور کامل آشنا شده اید به نظر می رسد که یکی از انتخاب های شما برای خرید آینده پرده، پرده های رولی خواهند بود، دوباره این نکته را یادآوری می کنیم که اینگونه پرده ها نه تنها برای منازل، بلکه برای پنجره های ادارات و کارخانجات هم مناسب هستند و  پوششی خوب و زیبای خاصی را برای پنجره ها ایجاد خواهند کرد.

اما در این مطلب به چگونگی شستن اینگونه پرده ها خواهیم پرداخت، اگر تمایل دارید تا در این باره بیشتر بدانید، همچنان با ما همراه باشید.

شستشوی پرده رولی چگونه امکان پذیر است؟ - پرده راد

 

چگونگی شستشوی پرده رولی

شستشوی آسان و راحت این پرده هم جزو یکی دیگر از مزایای پرده های غلتکی به شمار می رود ، همانطور که برای نصب این پرده باید نکاتی را آموزش ببینید، حالا چه از طریق فیلم آموزشی و یا توضیحاتی که فروشنده به شما می دهد، برای باز کردن و شستن آن هم باید نکات لازم را فرا بگیرید.

البته باید بگوئیم حتماً این کار، یعنی باز کردن و شستن پرده، از نصب آن سخت تر خواهد بود و شاید تنها عیب این نوع پرده ها در همین نکته نهفته باشد، که برخلاف پرده های قدیمی، شستن و باز کردن آن ها کمی دشوار است و باید با دقت فراوانی پرده ها را باز کنید.

البته پرده های رولی دارای ساختار مسطحی هستند که همین امر سبب می شود که نسبت به سایر پرده ها دیرتر کثیف شوند و نیازی به شستشوی مرتب و دائم نداشته باشند، ولی به هر حال بعد از گذشت مدت زمانی نیاز به نظافت پیدا خواهند کرد، بخصوص اگر محل نصب آن ها جایی مانند آشپزخانه باشد و یا محل کار، شرکت و یا اداره ای که پرده رولی را در آن نصب کرده اید، در یک محل پر رفت و آمد و پرترافیک باشد، که خود این شلوغی باعث کثیفی بیشتر و زودتر پرده ها خواهد شد.

شستشوی پرده رولی چگونه امکان پذیر است؟ - پرده راد

 

اما برای شستن این پرده، ابتدا باید پرده را از قسمت اتصال آن جدا کنید و مهمترین بخش در این مورد قطعات گیره مانندی هستند که هم برای نصب و هم برای جدا کردن پرده به شما کمک خواهند کرد و برای همین منظور هم در ساختمان پرده لحاظ شده اند.

پس بعد از جداسازی، پرده را در جای مناسبی به صورت کامل پهن کرده و با کمک یک دستمال حوله ای و یا با جارو برقی ابتدا گرد و خاک موجود در روی پرده را بگیرید و سپس با یک اسفنج نرم و مواد شوینده ملایم و معمولی، مثل مایع ظرفشویی یا هر ماده ی شوینده دیگری که دارای سفیده کننده و مواد اسیدی نباشند، همه قسمت های پرده را بشوئید و سپس با آب فراوان، آبکشی نموده و در جای مناسبی به صورت کاملاً صاف و عمودی آویز کنید تا پرده خشک شود.

روش دیگر این است که در صورت امکان، پرده رولی را در همان حالت آویز به پنجره و بدون جدا کردن از محل نصب، در حالت کاملاً باز آن، ابتدا با جارو برقی تمیز کرده و گرد و غبار آن را بگیرید و بعد با استفاده از یک پارچه نمدار و یا یک اسفنج، با کمک مقدار بسیار کمی از مواد شوینده، شسته و تمیز کنید و با یک دستمال خیس دیگر مواد شوینده را از روی آن پاک کنید، تا بعد از خشک شدن بر روی پرده لکه ایجاد نشود.

دقت کنید که اگر پرده ها زیاد کثیف نیستند، برای تمیزی آن ها می توانید فقط از یک دستمال مرطوب و نمدار کمک بگیرید، تا دیگر نیاز به شستشو با دستمال دیگر هم، نداشته باشید.

شستشوی پرده رولی چگونه امکان پذیر است؟ - پرده راد

 

زمانی که می خواهید پرده را مجدداً نصب کنید، اگر می خواهید نصب آن راحت تر صورت گیرد، می توانید آن را به صورت رول در آورده و به گیره ها وصل کنید، نکته مهم در وصل دوباره پرده این است که سعی کنید آن را به طور قرینه نصب کنید، و الا در هنگام باز و بسته کردن پرده رولی به مشکل برمی خورید، ضمن اینکه در پرده ظاهر نامناسبی هم ایجاد خواهد شد.

شاید گفتن این نکته تکراری باشد اما به هیچ عنوان از مواد اسیدی و سفید کننده و یا شوینده های قوی برای شستن پرده استفاده نکنید، حتی برای لکه گیری، چون به بافت و رنگ پرده رولی آسیب رسانده و عمر مفید آن را کاهش خواهد داد.

 

 

 

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.