شستشوی پرده های لوردراپه و روش نگهداری آن ها

شستشوی پرده های لوردراپه و روش نگهداری آن ها - راد پرده

شستشوی پرده های لوردراپه مانند کاربرد آن ها بسیار ساده و راحت است و کافی است تا اطلاعات لازم را در این زمینه بدست آورید.

آنچه که در این فرایند مهم است، دقت و توجه شما در هنگام باز کردن پرده ها از روی ریل آن است که باید با دقت و توجه کامل انجام شود، تا به پرده و وسایل جانبی آن آسیبی وارد نشود.

از این رو در این مطلب و در تکمیل اطلاعات قبلی به شیوه درست شستشوی این پرده ها اشاره ای خواهیم داشت.

شستشوی پرده های لوردراپه و روش نگهداری آن ها - راد پرده

روش صحیح شسستشوی پرده های لوردراپه

استفاده از این پرده ساده و زیبا که بیشتر برای ادارات و شرکت ها مناسب است، با توجه به قابلیت و امکان چاپ تصاویر بر روی آن و آفرینش محیطی طبیعی و جذاب، گسترش بیشتری یافته است.

از این رو افراد زیادی با چاپ تصاویری که دوست دارند، بر روی پرده کرکره های عمودی، آن را در محیط خانه و در اتاق های مختلف منزل، با بکار بردن دیزاین متناسبِ با آن، بکار می گیرند.

جنس بکار رفته در این پرده بصورتی است که از قابلیت شستشوی بالایی برخوردار است و به راحتی می توانید آن را به شکل دستی و حتی ماشینی در منزل بشویید.

روش باز کردن پرده ها

برای شستن پرده لازم است تا آن را از محل خود باز کنید، پس پنل های پرده را یکی یکی از قلاب جدا کنید، بدین صورت که ابتدا به آرامی و ظرافت، زنجیرهای پایین نوارهای پرده را از وزنه هایی که به آن ها متصل است جدا کنید.

وقتی که تمامی پنل ها یا همان نوارهای پرده را از زنجیرها جدا کردید، می توانید وزنه هایی را که در پایین پرده قرار گرفته اند را از قسمت پایین پرده بیرون اورده و بطور جداگانه داخل تشتی که داخل آن آب گرم و مواد شوینده مناسب ریخته اید، قرار داده و وزنه ها را هم، قبل از شستشوی پرده های لوردراپه بخوبی بشویید.

برای جدا کردن پنل های پرده از قسمت بالا و متصل به ریل آلومینیمی، کافیست تا نوارها را کمی به طرف بالا کشیده و از قلابی که پرده داخل آن قرار دارد، خارج کنید.

برای شستن ریل پرده و تمیز کردن آن با شُل کردن پیچ های جلویی گیره های پرده، که ریل پرده را به دیوار و یا سقف متصل می کند، ریل پرده را باز کرده و با کمک یک اسفنج و مقداری پودر شوینده مناسب، آن را شستشو دهید.

شستشوی پرده های لوردراپه و روش نگهداری آن ها - راد پرده

شستن پرده بصورت دستی

برای شستن پنل های پرده بصورت دستی می توانید به دو روش عمل کنید:

ابتدا اینکه نوارها را یکی یکی روی یک سطح کاملاً صاف و تمیز پهن کرده و به کمک آب گرم و مواد شوینده مناسب و یک اسفنج و یا برس پلاستیکی بسیار نرم، بطوری که به بافت پارچه آسیب وارد نشود، پشت و روی نوارها را بخوبی شسته و سپس آبکشی نمایید.

در روشی دیگر می توانید درون تشت بزرگی مقدار مناسبی آب گرم و مقداری مناسب شوینده به آن اضافه کرده و با حل کردن کامل مواد شوینده درون آب، مایع شوینده را برای گذاشتن پرده ها درون آن آماده کنید.

حالا نوارهایی را که جهت شستشوی پرده های لوردراپه باز کرده بودید، یکی یکی لول کرده و یا اینکه همه را روی هم گذاشته و لول کنید و دور آن را با کش و یا نوار مناسبی ببندید و  درون تشت قرار دهید، بطوری که آب کاملاً روی پرده ها را بپوشاند، بگذارید پرده ها نصف روز درون این محلول بمانند.

در این صورت تمامی آلودگی ها و گرد و خاکی که بر روی پرده نشسته است از پرده جدا شده و وارد آب می شود و پس از گذشت چند ساعت رنگ آب عوض شده و تیره می شود، در عوض خواهید دید که رنگ پرده ها شفاف تر و روش تر شده اند.

بسته به مقدار کثیفی پرده ها، می توانید این آب را چند بار عوض کنید تا دیگر نشانی از تیرگی آب وجود نداشته باشد.

سپس نوارها را از درون تشت خارج کرده و اگر هنوز هم لکه ای بر روی آن باقی مانده است، آن ها را به کمک مواد شوینده مناسب و اسفنج شسته و همه پنل های پرده را آبکشی نمایید.

شستشوی پرده های لوردراپه و روش نگهداری آن ها - راد پرده

شستن پرده های کرکره ای عمودی اصلاً کار دشواری نیست، ولی اگر تعداد پرده ها و طبعاً نوارهای آن زیاد باشد، بسیار خسته کننده و زمان بر خواهد بود.

از این رو یا باید آن ها را در روزهای متوالی بشویید تا دچار خستگی مفرط نشویید و یا اینکه با سپردن آن ها به یک خشکشویی معتبر و حرفه ای، خود را از دغدغه ی شستشوی پرده های لوردراپه نجات دهید و نگران چروک شدن و خراب شدن آن ها هم نباشید.

در ادامه و در پست بعدی به روش خشک کردن و لکه گیری این پرده زیبا و کاربردی خواهیم پرداخت.

 

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پرده چاپی

پرده چاپی پرده ی چاپی چیست؟ با ما همراه شوید. یکی از مهم ترین وسائل تزیینی در منزل یا محیط کار پرده میباشد. پرده علاوه