شستشوی پرده ی زبرا را چگونه انجام دهیم؟

شستشوی پرده ی زبرا را چگونه انجام دهیم؟ - راد پرده

هر نوع پرده ای که از آن استفاده می کنید، بعد از مدتی نیاز به شستشو دارد که البته باید روش صحیح این کار را بدانید و شستشوی پرده ی زبرا هم از این قاعده مستثنی نیست، شما با آموزش صحیح این کار می توانید از خراب شدن زود هنگام پرده ها جلوگیری کرده و عمر مفید آن ها را افزایش دهید.

در این مورد می توانید از خشک شوئی ها و یا شرکت های معتبر پرده شویی کمک بگیرید، که باید حتماً به تخصص و مهارت آن ها یقین داشته باشید تا بتوانید با اطمینان خاطر پرده ها و بخصوص پرده های اداری را به آنان بسپارید.

به هر حال در این مطلب می خواهیم با آموزش شستن پرده های زبرا، علاوه بر صرفه جویی اقتصادی! شما را در شستن درست اینگونه پرده ها یاری کنیم.

شستشوی پرده ی زبرا را چگونه انجام دهیم؟ - راد پرده

نکات شستشوی پرده ی زبرا

چون انواع پرده ها، جنس های متفاوتی دارند، پس طبعاً شستشوی آن ها هم با یکدیگر متفاوت خواهد بود و شستن هر کدام روش خاصی خواهد داشت.

همانطور که می دانید معمولاً ساختار پرده های زبرا از پارچه و تور است و نظافت آن نیاز به ظرافت و دقت بیشتری دارد و بهتر است تا حداقل هر ۶ ماه یکبار این کار را انجام دهید، تا بدین وسیله از تجمع گرد و خاک و آلودگی در لابه لای تار و پود پارچه و یا تور آن جلوگیری کرده باشید و البته با شستن به موقع آن ها، مانع از ایجاد عوارض و بیماری هایی مانند حساسیت و یا مشکلات تنفسی شوید.

یکی از مزایایی که رسیدگی و شستشوی به موقع پرده ها دارد، ضمن حفظ زیبایی پرده، در افزایش طول عمر آن ها و غیر مستقیم در صرفه جویی اقتصادی نیز بسیار تأثیرگذار خواهد بود، در غیر این صورت، در مدت زمان کوتاهی به سبب از بین رفتن پرده ها نیاز به خرید مجدد پرده، و صرف هزینه های نسبتاً گزاف خواهید داشت.

همان طور که می دانید با باقی ماندن طولانی جرم و گرد و غبار و رسوب چربی ها بر روی پرده، به مرور از عمر مفید آن ها کاسته خواهد شد و تار و پود آن ها از بین خواهد رفت.

پس در این صورت شاید لازم باشد که در پایان هر فصلی، با شستشوی  پرده ی زبرا و یا با گرفتن گرد و غبار و رسیدگی هفتگی و ماهانه که نباید آن را نیز فراموش کنید، و در صورت رسیدگی به موقع، دیگر پرده ها نیاز به باز کردن و شستشوی اساسی نخواهند داشت و تنها گرفتن گرد و خاک از روی پرده ها با کمک جارو برقی و یا هر وسیله مناسب دیگر و یک شستشوی سطحی با بخار شوی و یا شامپو فرش، کفایت خواهد کرد.

نکته ای که باید به آن دقت کنید، یکی درجه استفاده شده در بخار شوی است، که نباید در حدی باشد که به طرح و بافت پارچه و پرده آسیب وارد کند و نکته دوم اینکه از هر شامپو فرشی که می خواهید استفاده کنید، حتماً ابتدا آن را برروی یک قسمت خیلی کوچک از پرده که کمتر در معرض دید است، تست کنید.

شستشوی پرده ی زبرا را چگونه انجام دهیم؟ - راد پرده

نحوه ی صحیح شستن پرده ی زبرا

پرده ی زبرا را می توانید با استفاده از یکی از دو روش زیر بشوئید:

  • پرده را از جای خود خارج کرده و با قرار دادن در محلی مناسب و با کمک شیلنگ آب، آن را به خوبی بشویید.
  • پرده را در همان محلی که نصب است و بدون بیرون آوردن آن، به کمک اسفنج بشویید.

شستن پرده های زبرا به روش اول

در شستشوی پرده ی زبرا به روش اول، باید پرده را از جای اصلی خود خارج کرده و آن را طبق مراحل زیر شستشو دهید.

در ابتدا پایه های نگه دارنده ی قاب پرده را آزاد کرده و پرده را از آن جدا کنید و سپس آن را بر روی یک سطح کاملاً صاف قرار داده و پهن کنید.

با کمک یک شیلنگ که بهتر است سر آن آبپاش داشته باشد و با فشار کم آب ولرم، گرد و خاک را کاملاً از پرده جدا کرده و آن را خیس کنید.

حالا با کمک یک اسفنج نرم و تمیز و مقداری مواد شوینده، که در آب آن را حل کرده اید، پرده را کاملاً کف مالی کنید تا همه جای آن تمیز شده و از آلودگی ها و جرم ها پاک شود.

بهتر است مایه شوینده ای که استفاده می کنید، غیر اسیدی و بدون آنزیم باشد تا به تار و پود پرده آسیب وارد نشود.

شستشوی پرده ی زبرا را چگونه انجام دهیم؟ - راد پرده

وقتی مطمئن شدید که همه قسمت های پرده را به خوبی شسته و کفی کرده اید، با فشار کم آب، آن را آبکشی نمائید و بعد از آبکشی کامل پرده، آن را در جای وسیعی که بتوانید پرده را صاف آویزان کنید، قرار دهید تا خشک شود.

بعد از اینکه پرده خشک شد باید مجدداً آن را در سر جای خود به درستی نصب کنید و اگر خودتان به این کار اشراف ندارید، بهتر است از یک فرد ماهر و متخصص در این زمینه کمک بگیرید.

برای شستشوی پرده ی زبرا به روش دوم، در پست بعدی با ما همراه باشید.

 

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

انتخاب رنگ پرده در فضای ناهارخوری - پرده راد
مقالات

انتخاب رنگ پرده در فضای ناهارخوری

انتخاب رنگ پرده در فضای ناهارخوری به خیلی از فاکتورها و عوامل پیرامونی بستگی خواهد داشت، چرا که امروزه اغلب بخاطر داشتن فضاهای کوچک و