آیا شستن پرده های سیلوئیت با روش های دیگر هم امکان پذیر است؟

آیا شستن پرده های سیلوئیت با روش های دیگر هم امکان پذیر است؟ - پرده راد

شستن پرده های سیلوئیت با کمک بخارشوی را در مطلب قبلی یاد گرفتیم، اما می خواهیم بدانیم آیا شستن این پرده های زیبای سه بعدی، با آب هم امکان پذیر است؟

در پایان هم نحوه نصب اینگونه پرده ها را با هم خواهیم آموخت، تا اگر به تازگی یکی از آن ها را خریداری کرده اید و یا پس از شستن آن ها، بتوانید دست به کار شده و خودتان به سادگی آن را نصب کنید.

آیا شستن پرده های سیلوئیت با روش های دیگر هم امکان پذیر است؟ - پرده راد

شستن پرده های سیلوئیت با کمک شامپو فرش

در این روش باید مقداری از شامپو فرش و یا یک محلول شوینده مناسب را کاملاً در آب حل کنید تا محلول رقیق و یکدستی بوجود آید.

از یک اسفنج و یا یک دستمال پارچه ای نرم و مناسب و بدون پرز کمک بگیرید و اسفنج را کمی به محلولی که تهیه کرده اید، آغشته کنید و آب آن را بگیرید، سپس آن را بر روی سطح پرده از سمت بالا به سمت پایین و با دقت تمام بکشید.

در هر مرحله و با هر ردیف پس از شستن با اسفنج کفی، دوباره با یک اسفنج و یا دستمال پارچه ای نمدار آن را پاکیزه و در اصطلاح آبکشی کنید.

سعی کنید حتی قسمت های کوچک و زاویه ها را نادیده نگیرید، چون در این صورت بعد از اتمام شست و شو قسمت شسته نشده و کثیف، در مقابل تمیزی قسمت های دیگر دیده شده و بسیار بد نما خواهد بود.

نکته ی بسیار مهم دیگر اینکه، محلول شوینده نباید غلیظ باشد چون اگر مواد شوینده به اندازه کافی رقیق نشده باشند، مجبور می شوید برای پاک کردن آن از روی پرده، چندین بار مرحله آبکشی را تکرار کنید تا مواد شوینده به خوبی پاک شوند، والا پس از شستن پرده های سیلوئیت و بعد از خشک شدن آن، پرده ها بسیار زبر و سفت شده و زیبایی لازم و شاید حتی کارایی اولیه را نخواهند داشت.

آیا شستن پرده های سیلوئیت با روش های دیگر هم امکان پذیر است؟ - پرده راد

شست و شوی با آب و اساسی این پرده

گاهی اوقات با همه تلاش هایی که می کنید باز همه پرده بقدری کثیف است که با بخارشوی و یا شستن در محل نصب، با اسفنج و مایع رقیق شده جوابگو نیست.

در این مرحله برای شست و شو باید پرده را از پایه و از محل نصب خود به دقت باز کرده و بر روی زمین و یا اگر حمام بزرگی دارید بر کف آن پهن کنید، در این حالت پرده را باید در حالت بسته و بصورت فرش درآورید.

کمی از محلول شوینده ای را که در نظر گرفته اید، با آب به خوبی رقیق کنید و اسفنج را درون این مواد فرو برده و از یک طرف و از سمت بالا به پایین بر روی طبقه های پرده بکشید، دقت کنید این کار را با شدت و فشار انجام ندهید تا به تار و پود پارچه ای که در پرده بکار برده شده است، آسیب وارد نشود.

وقتی تمام قسمت ها را تا انتهای پرده بخوبی شستید و مرحله شستن پرده های سیلوئیت به اتمام رسید، برای مرحله آبکشی، آب را با فشار کم بر روی پرده بگیرید تا پرده بخوبی پاکیزه و تمیز شود، اگر پس از انجام آبکشی باز هم حس کردید پرده ها آنطور که لازم است تمیز نشده و یا در برخی قسمت ها دارای کثیفی بیشتری است، باید همین مراحل را یکبار دیگر تکرار کنید.

در آخر باید پرده را در محلی وسیع آویزان کنید تا صاف و بدون چروک و تا شدگی خشک شود و یا اگر مقدور است آن را پس از اینکه آبش کمی گرفته شد، در محل قبلی خود نصب کنید تا بدون هیچ مشکلی خشک شده و مثل روز اول زیبا و درخشان به نظر آید.

آیا شستن پرده های سیلوئیت با روش های دیگر هم امکان پذیر است؟ - پرده راد

طریقه نصب پرده های سیلوئیت

ابتدا باید این نکته را یادآوری کنیم که حداکثر اندازه قابل نصب و اجرا در این پرده ها، با عرض حداکثر دو متر  ۸۰ سانت است، که برای ابعاد و اندازه های بزرگتر از این، باید پرده را به صورت دو تکه و در دو قسمت سفارش دهید.

اما هنگام نصب این پرده ها که مانند اکثر پرده های مدرن به صورت مونتاژ شده و آماده به مشتری تحویل داده می شود، با کمک پایه های نگهدارنده که به سقف یا دیوار متصل می گردد، می توان پرده ها را نصب کرد.

خب عزیزان با مطالعه این مطلب متوجه شدید که شستن پرده های سیلوئیت و نصب آن ها کار چندان سختی نیست و می توانید به راحتی خودتان برای این کار آستین ها را بالا بزنید.!

 

 

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.