آیا شستن پرده های لوردراپه بصورت آویخته هم امکانپذیر است؟

آیا شستن پرده های لوردراپه بصورت آویخته هم امکانپذیر است؟ - رادپرده

شستن پرده های لوردراپه به شکل های گوناگونی انجام می گیرد، که انتخاب آن به میزان کثیفی پرده و روشی که شما در نظر می گیرید، بستگی دارد.

هر کدام از شیوه های شستشو نسبت به روش دیگر دارای مزایا و معایبی است که با توجه به آن ها می توانید روش مناسب را برگزینید.

در این مطلب قرار است تا شستن این پرده ها را بصورت آویخته و بدون اینکه آن ها را از جای خود جدا کنید، بررسی کنیم.

اگر به دنبال شیوه های مناسب برای شستشوی اینگونه پرده ها هستید، حتماً در این پست با ما در سایت پُر بیننده پرده راد همراه باشید.

شستن پرده های لوردراپه بصورت آویخته

به نظر می رسد که این شیوه یعنی شستن پرده های کرکره عمودی در جایی که آن را نصب کرده ایم، کمی دشوار باشد، اما اگر نکات لازم و کلیدی را مورد توجه قرار داده و آن ها را رعایت کنید، با این روش پرده ها سالم تر و بهتر خواهند ماند.

آنچه که مهم است یادگیری و آموزش درست شستن این پرده ها است، که به ماندگاری، دوام و زیبا ماندن بیشتر آن ها کمک خواهد کرد.

آیا شستن پرده های لوردراپه بصورت آویخته هم امکانپذیر است؟ - رادپرده

گردگیری منظم پرده ها

در وهله اول برای اینکه پرده ها دیرتر کثیف شوند و نیاز به شستشوی زود به زود نداشته باشند، می توانید در یک برنامه منظم دوره ای، نظافت و گردگیری پرده را بصورت هفته ای و یا ماهانه انجام دهید.

برای این کار لازم نیست که نوارها و پنل های باریک پرده را از ریل پرده جدا کنید، پس در همان حالی که پرده بر روی ریل نصب است، با پهن کردن کامل پرده و استفاده از سَری مخصوص و یا برس های باریک و کوچک و مکش کم جاربرقی، می توانید به راحتی لا به لای نوارهای باریک پرده را از گرد و غبار پاک کنید.

هرگز سعی نکنید قبل از شستن پرده های لوردراپه و هنگام گردگیری پرده ها از پارچه نمدار استفاده کنید، چون در این صورت لکه های متعدد و بد رنگی بر روی پرده ظاهر خواهند شد.

برای این منظور و برای زدودن گرد و خاک پنل های پرده، می توانید از یک دستمال خشک و یا برس بسیار نرم هم کمک بگیرید و دستمال را باید در جهت بالا به پایین بکشید، تا گرد و خاک های روی پرده کاملاً زدوده شوند.

بدین ترتیب زمان شستن پرده ها را به تأخیر انداخته و فاصله زمانی بین شستن پرده ها را بیشتر خواهید کرد و همین طور روند شستشو را آسان تر نموده و در نهایت دوام پرده ها را افزایش خواهید داد.

آیا شستن پرده های لوردراپه بصورت آویخته هم امکانپذیر است؟ - رادپرده

شستن پرده در جای خود و بصورت آویخته

اگر می خواهید پرده ها را بطور آویخته و در جای نصب شده خود بشویید، که در این صورت پرده ها سالم تر هم خواهد ماند، می توانید این کار را خیلی راحت و بی درد سر انجام دهید.

ابتدا کف اتاق را با روزنامه و یا پارچه مناسب و یا حتی مقداری پلاستیک بپوشانید، تا موجب خیس شدن کف اتاق و یا کثیفی آن نشود و آب و رطوبت حاصل از شستشو را به خود جذب کند.

وسایلی که برای شستن پرده های لوردراپه لازم است، را آماده کنید.

یک سطل را از مواد شوینده مناسب و آب گرم پُر کنید و دو سطل دیگر را هم از آب ولرم پُر کنید، یکی برای زدن اسفنج و یا برس کثیف درون آن و دیگری با یک اسفنج تمیز جهت آبکشی پرده.

حالا اسفنج و یا برس نرمی را که تهیه کرده بودید، درون مواد شوینده زده و با کمک آن، از جهت بالا به پایین، پنل های پرده را یکی یکی بشویید.

دقت کنید که برای هر بار که می خواهید اسفنج یا برس را درون سطل فرو برید و دوباره به مواد شوینده آغشته کنید، ابتدا کثیفی آن را درون سطل آب گرم بگیرید و سپس اسفنج را مجدداً درون مواد شوینده فرو برید، تا هر بار سبب انتقال کثیفی ها و گرد و خاک به درون مواد شوینده نشویید.

اگر پرده ها خیلی آلوده و کثیف باشند، شاید لازم باشد تا این کار را چند بار تکرار کنید تا نتیجه ی مطلوب بدست آید.

در صورت تغییر رنگ زیاد هر یک از سطل های آب، بهتر است تا آب آن را مجدداً عوض کنید تا کثیفی های پرده را به نوارهای بعدی انتقال نداده و سبب لکه شدن بیشتر پنل های پرده نشویید.

در هر بار، بعد از شستن هر یک از پنل های پرده با مواد شوینده، بهتر است تا با یک اسفنج خیس و نمدار پنل ها را آبکشی کنید تا بعد از خشک شدن پرده هایی کاملاً تمیز و بدون لکه داشته باشید.

آیا شستن پرده های لوردراپه بصورت آویخته هم امکانپذیر است؟ - رادپرده

دقت کنید که شستن پرده های لوردراپه یا در واقع شستن پنل های پرده را، باید بصورت پشت و رو انجام دهید و می توانید با تغییر جهت پرده ها این کار را براحتی و بخوبی به پایان برسانید.

اگر هم لکه ای بر روی پرده باقی مانده باشد، در آخر باید نسبت به لکه گیری پرده اقدام کنید.

برای خشک شدن بهتر پرده ها می توانید لای پنجره را کمی باز بگذارید، تا پرده ها بصورت صاف و یکدست در فاصله زمانی کوتاهی خشک شوند.

حالا پرده های شما مثل روز اول بدون چین و چروک، زیبا و تمیز به نظر خواهند رسید.

 

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.