شناخت قابلیت پرده ها در زیباسازی دکوراسیون ( قسمت دوم)

شناخت قابلیت پرده ها در زیباسازی دکوراسیون ( قسمت دوم) - پرده راد

وقتی با قابلیت پرده ها و توانایی آن ها بیشتر آشنا می شویم، به این نکته پی می بریم که پرده ها صرفاً برای پوشاندن شیشه پنجره ها و پوشش درب ها ساخته نشده اند و می توان با استفاده از آن ها به اهداف دیگری هم دست یافت.

در مطلب قبلی به چند مورد از فاکتورهایی که می توان با کمک پرده ها به آن ها رسید، اشاره کردیم و در این مطلب هم سعی داریم تا با معرفی نکات دیگر در این زمینه شما را در شناخت بیشتر توانمندی های پرده ها آشنا کنیم، پس برای تکمیل اطلاعات خود تا پایان با ما بمانید.

معرفی قابلیت پرده ها

نقش پرده ها در زیباسازی و ایجاد فضایی امن و راحت بسیار تعیین کننده و تأثیرگذار است، از این رو همیشه باید تلاش کنید تا با انتخاب پرده های مناسب با نوع فضا و کاربرد صحیح آن ها، حداکثر استفاده از این توانمندی را بعمل آورید.

این فضا ممکن است یک فضای کاری و اداری باشد، که در این صورت باید پرده هایی متناسب با آن را در نهایت جذابیت و زیبایی و با در نظر گرفتن رسمی بودن محیط برگزینید و یا اینکه با توجه به قابلیت پرده ها این پرده ها را به جهت استفاده در منازل شخصی بکار گیرید، که در این مورد هم باید پرده هایی بسیار زیبا و متناسب با کاربری اتاق ها در نظر گرفته و با انتخاب چوب پرده های مناسب آن ها را نصب کنید.

اما برخی دیگر از توانایی پرده ها شامل موارد زیر خواهد بود:

شناخت قابلیت پرده ها در زیباسازی دکوراسیون ( قسمت دوم) - پرده راد

پرده برای رفع نواقص ساختاری

یکی از مهمترین و ویژه ترین نقش های پرده، از دید خارج کردن و به عبارتی سر و سامان دادن به نواقصی است که در پَس این پرده ها وجود دارند!

در بسیاری از موارد با انتخاب پرده هایی شیک و متناسب با دکوراسیون، قادر خواهید بود نواقص و عیوبی ساختاری را که نمی شود برای آن فکر دیگری اندیشید را به کمک این پرده ها بپوشانید، طوری که هیچ آثاری از آن باقی نمانده و بلکه ظاهری بهتر و زیباتر برای آن بوجود آورید.

اما در این کار باید دقت بیشتری به خرج داده و با توجه به نقص موجود و اشتباه ساختاری انتخاب و گزینش مناسبی از نوع پرده داشته باشید، تا زیباترین تصویر و دید بیرونی خوبی را با کمک پرده ها رقم زده باشید.

پرده مانعی برای تابش شدید نور

همواره یکی از کارکردهای بسیار مهم و قابلیت پرده ها ممانعت آن ها از تابش شدید نور خورشید و تنظیم میزان روشنایی و همچنین ایجاد فضایی مناسب در این زمینه بوده است.

در روزهای گرم تابستانی، وجود پنجره های رو به آفتاب و تابش نور شدید و مستقیم خورشید که وارد محیط کار و یا خانه می شود، ضمن اینکه گرمای زیادی را به همراه خواهد داشت، بسیار آزار دهنده هم خواهد بود.

پرده ها بهترین وسیله برای کم کردن و تنظیم این میزان از نور و گرما خواهند بود و می توانند از اثرات نامطلوب آن  جلوگیری کرده و در عوض با کنترل نور، فضایی بسیار مطلوب و دلپذیری را بوجود آورند.

شناخت قابلیت پرده ها در زیباسازی دکوراسیون ( قسمت دوم) - پرده راد

پرده عنصری برای حفاظت از حریم شخصی

در دنیای امروز یکی از هدف های بسیار مهم از نصب پرده  بر روی درب و یا پنجره ها، ایجاد فضایی شخصی و حفظ حریم خصوصی افراد است که با توجه به نزدیک شدن خانه ها و بالطبع پنجره ها،! بسیار ضروری بنظر می رسد.

با توجه به سبک معماری و شیوه ساخت خانه ها و منازل به شکل آپارتمان و در چندین طبقه و قرارگیری پنجره ها رودر روی یکدیگر و نزدیک به هم! بنظر می رسد که پرده ها تنها مانع مهم برای حفاظت از حریم خانه ها خواهند بود.

از این رو می توان یکی از نقش های کلیدی و ویژه ترین قابلیت پرده ها را همین مورد ذکر کرد و در این رابطه انتخاب درست پرده ها و میزان ضخامت و نازکی آن ها و یا چند لایه بودنشان با توجه به شرایط و مکان قرارگیری پنجره ها، می تواند یکی از فاکتورهای لازم برای این انتخاب باشد.

احساس امنیت و آرامش

با گزینش و آویختن پرده هایی مناسب بر روی پنجره ها بخصوص به لحاظ طرح و رنگ، می توانید احساس امنیت بیشتری را برای خود و دیگران به ارمغان آورده و به لحاظ روحی و روانی هم حس آرامش بیشتری داشته باشید.

می دانید که انتخاب رنگ های مناسب پرده برای محیط های گوناگون و هماهنگ با آن ها، می تواند در روحیه و شادابی شما تأثیر بسیاری داشته و گزینش پرده های مناسب با اتاق های مختلف منزل هم قادر است شما را برای آغاز یک روز کاری با نشاط یاری دهد.

شناخت قابلیت پرده ها در زیباسازی دکوراسیون ( قسمت دوم) - پرده راد

پرده عنصری تزئینی و کاربردی

در بهترین و ایده آل ترین شکل پرده می تواند هم عنصری تزئینی باشد و هم کاربردهای مؤثر خود را داشته و نقش خود را بخوبی ایفا کند، البته اگر بجا و متناسب با شرایط محیطی و بدرستی انتخاب شود.

در این صورت است که باید ابتدا هدف خود را از کارکرد پرده معلوم کرده و برای زینت بخشیدن و زیبایی دادن به فضای پیرامون خود، با در نظر گرفتن قابلیت پرده ها یکی از مطلوب ترین آن ها را برای پوشش درب و پنجره های فضای مورد نظر برگزینید.

در این انتخاب دست شما برای گزینش بهترین ها باز است، چرا که کلکسیونی از انواع و اقسام پرده را در مدل ها، طرح ها و رنگ های متفاوت در اختیار دارید که فقط کافیست با داشتن اندکی اطلاعات در مورد آن ها و نحوه کار با آن ها، یکی از مناسب ترین پرده ها را برای محل کار و یا منزل خود انتخاب کرده و در کوتاه ترین زمان آن را تهیه و در جای خود نصب کنید.

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.