شناخت پرده های لوردراپه تصویری و خصوصیات آن ها

شناخت پرده های لوردراپه تصویری و خصوصیات آن ها - پرده راد

پرده های لوردراپه تصویری که می توانند یکی از شیک ترین و باکلاس ترین پرده ها در فضاهای اداری و تجاری باشند، در جای جای منازل شخصی هم قادرند به زیباترین شکلی دکوراسیون و محیط را تحت تأثیر خود قرار دهند.

این پرده ها با داشتن ویژگی های مخصوص به خود، یکی از پُرطرفدارترین انواع پرده محسوب شده و با داشتن قیمتی مناسب و قابل قبول، می توانند پوششی مناسب برای پنجره های بزرگ و وسیع و یا نورگیرهای زیادی باشند که در یک کارگاه، کارخانه و یا شرکت نیاز به پرده دارند.

در این مطلب در باره خصوصیات و ویژگی های این نوع از پرده ها صحبت خواهیم کرد و شما را با مزایای این پرده مدرن، اما در عین حال با سابقه و قدیمی آشنا خواهیم کرد.

شناخت پرده های لوردراپه تصویری و خصوصیات آن ها - پرده راد

خصوصیات پرده های لوردراپه تصویری

مکانیسم و عملکرد این پرده شبیه به پرده کرکره های عمودی است، با این تفاوت که پنل ها و تیغه ها در پرده های کرکره ای بصورت افقی قرار گرفته اما در پرده های لوردراپه بطور عمود قرار خواهند گرفت.

هنگام جمع شدن و کنار زدن پرده هم به همین شکل، یعنی در پرده های کرکره ای پنل ها بطور افقی و به سمت بالا جمع می شوند، در حالی که در پرده های تصویری لوردراپه پنل ها بطور عمودی و در راستای قرارگیری تیغه ها و در واقع به سمت راست یا چپ، جمع خواهند شد.

ویژگی های زیاد این پرده سبب شده است که از آن بعنوان یک پرده پُرفروش یاد شده و در بسیاری از مکان های اداری، تجاری و مراکز فرهنگی، تفریحی، درمانی و… از جایگاه ویژه ای برخوردار باشد.

مزایای این پرده ی زیبا بسیار زیاد است و برای همین از استقبال فراوانی هم از سوی مصرف کنندگان برخوردار بوده و هست، که از جمله آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

ایجاد تناسب پرده با دکوراسیون

شاید تصور کنید که این پرده ها با توجه به سابقه ای که از قبل دارند، فقط برای دکوراسیون هایی به سبک کلاسیک مناسب هستند و با دکوراسیون مدرن و یا سایر سبک ها هماهنگی نخواهند داشت، در صورتی که پرده های لوردراپه  تصویری پرده های بسیار مدرن و جدیدی هستند که به زیبایی و براحتی می توانید نمونه های متفاوتی از آن را با دکوراسیون و وسایل خود آنطور که دوست دارید، ست کنید.

پرده های لوردراپه به دلیل عدم محدودیت در اندازه ارتفاع و عرض پرده، بهترین گزینه برای نصب در هر مکانی است که می تواند شامل محیط های اداری و تجاری و یا فضاها و اتاق های مختلف خانه، مانند اتاق پذیرایی و نشیمن، اتاق خواب، اتاق کودک، آشپزخانه، سرویس بهداشتی و… باشد.

پرده تصویری لوردراپه با داشتن هزاران طرح و رنگ، براحتی با انواع مبلمان، فرش، کفپوش، سرامیک، رنگ دیوار و سایر لوازم و وسایلی که در محیط وجود دارد، ست شده و به بهترین شکلی می توانید بین آن ها هماهنگی و تناسب ایجاد کنید.

شناخت پرده های لوردراپه تصویری و خصوصیات آن ها - پرده راد

کنترل و تنظیم مناسب نور

پنل های این پرده بصورت افقی حرکت می کنند و شما با تنظیم نمودن فاصله و زاویه قرار گیری پنل ها می توانید نور را بصورت دلخواه و متناسب با فضایی که در اختیار دارید تنظیم کنید و در صورت نیاز، با جمع کردن کامل پنل های پرده می توانید به نوری بی واسطه، یکدست و کامل دست یافته و از فواید این نور بهره مند شوید.

برعکس با پهن کردن و گستردن کامل پنل ها و پره های پرده های لوردراپه تصویری می توانید از تصویر موجود بر روی پرده لذت برده و فضایی دلچسب و متفاوتی را تجربه کنید، که در این حالت ضمن بوجود آوردن محیطی نسبتاً تاریک و آرامش بخش با وجود زیباترین تصاویر، بطور کامل از حریم شخصی و خصوصی تان هم محافظت خواهد شد.

استفاده راحت و آسان

پرده های لوردراپه هم بصورت دستی و هم بصورت برقی قابل اجرا و استفاده هستند و شما می توانید با کمک زنجیری که در کنار پرده قرار گرفته و یا با استفاده از ریموت کنترلی، آن را بسادگی باز و بسته کنید و شرایط ایده آلی را به سبب میزان تابش نور و افزایش یا کاهش دما، برای خود و اطرافیان بوجود آورید.

شناخت پرده های لوردراپه تصویری و خصوصیات آن ها - پرده راد

مناسب تمامی سلیقه ها

پرده لوردراپه تصویری این امکان را برای شما فراهم می کند که مطابق با نوع دکوراسیونی که در محیط دارید و همچنین سلیقه شخصی خود، پنجره ها را به بهترین و جذاب ترین شکل پوشش داده و زینت بخشید.

پرده های سفارشی لوردراپه متناسب با هر سلیقه ایست، زیرا هر فردی می تواند با توجه به طرحی که در نظر دارد، سلیقه خود را اعمال کرده و متناسب با محیط و نیاز خود، پرده را سفارش دهد.

تصویر یک شخصیت مهم و تأثیرگذار، یک اثر هنری و یا هر منظره و تصویری که شما دوست دارید، بوسیله پرده های لوردراپه تصویری می تواند تا مدت ها و بلکه تا سال های متمادی، هر لحظه پیش روی شما بوده و به زیباترین شکلی در برابر دیدگان شما قرار گیرد.

دیگر مزایای این پرده را می توانید در مطالب بعدی مطالعه نموده و اطلاعات خود را در مورد این پرده ی زیبا و کاربردی افزایش دهید.

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.