مزایا و معایب پرده های چاپی را بیشتر بشناسیم

مزایا و معایب پرده های چاپی را بیشتر بشناسیم - پرده راد

استفاده از پرده های چاپی با توجه به رشد و تکامل تکنولوژی در صنعت چاپ روز به روز گسترده تر شده و سفارش برای آن بیشتر می شود، بویژه در بین پروژه های مسکونی و تجاری کاربرد این پرده ها روند رو به رشدی داشته است و طرفداران زیادی را پیدا کرده است.

شاید یکی از دلایل این افزایش، کاربرد این نوع پرده ها هم در دکوراسیون های مدرن و جدید و هم در طراحی به سبک کلاسیک باشد، که این خود یکی از مزایای این پرده ها محسوب می شود.

در این مطلب قرار است تا به مزایای دیگر این پرده ها و همین طور معایب آن بپردازیم و با این توضیحات شما را در خرید این نوع پرده ها یاری کنیم.

مزایا و معایب پرده های چاپی را بیشتر بشناسیم - پرده راد

مزایای پرده های چاپی

مطمئناً پرده چاپی هم مانند هر وسیله و ابزار دیگری دارای مزایا و معایب خاص خود است که از جمله مزایای آن می توان به موارد زیر اشاره کرد.

نصب آسان

حتماً دیده اید که اکثر پرده های چاپی را به طریق پرده های پانچ آماده سازی و نصب می کنند و اینگونه نصب پرده جزو آسان ترین و بی دردسر ترین روش های نصب است، چرا که نیاز به تخصص خاصی ندارد و مبتدی ترین افراد هم قادرند که اینگونه پرده ها را نصب کنند، که بعد از نصب هم پرده، شکل و شمایلی یکدست و مرتب با چین های هماهنگ خواهد داشت.

شست و شوی راحت و آسان

مسلماً وقتی دوخت و نصب پرده به شیوه پانچ انجام بگیرد، باز کردن پرده ها و شست و شوی آن ها هم به صورت راحت تری انجام خواهد شد و در کمترین زمان ممکن، شما می توانید پرده را باز کرده و با شستن آلودگی ها از روی آن پرده را مثل روز اول در جای خود نصب کنید.

یاد آوری این نکته هم ضروری ست که طرح چاپ شده بر روی پرده، با شستن از بین نرفته و پاک نخواهد شد و پرده های چاپی کاملاً مانند پرده های معمولی قابل شست و شو و نظافت هستند و هیچ جای نگرانی وجود ندارد.

تنوع بسیار بالا در طرح و رنگ

چون دست شما برای چاپ هر گونه تصویر و طرحی بر روی هر نوع پارچه ای باز است، تنوع بسیار زیادی را می توانید در انواع مختلف، چه به سبب نوع پارچه و چه در انتخاب طرح و رنگ پدید آورده و تصور کنید و چون محدودیتی در ارائه طرح شما وجود ندارد، خود یکی از مزایای کم نظیر این پرده محسوب می شود.

مزایا و معایب پرده های چاپی را بیشتر بشناسیم - پرده راد

استفاده در محیط های مسکونی و اداری

کاربرد این پرده در حوزه های مختلف تجاری، اداری و مسکونی باعث می شود تا این پرده طرفداران زیادی را برای خود دست و پا کند، از اتاق پذیرایی، اتاق خواب کودک، سرویس بهداشتی گرفته تا پرده هایی که در مؤسسات و شرکت ها آویخته شده و طرح و لوگوی شرکت بر روی آن چاپ شده است، همه نشان از گسترش و رشد روز افزون استفاده از این نوع پرده دارد.

هماهنگی و ست شدن با انواع دکورها

دکوراسیون منزل و محیط کار شما به هر شکلی که طراحی شده باشد و از هر وسیله با هر رنگی که در دیزاین مورد نظر خود استفاده کرده باشید، پرده های چاپی در آنجا هم حرفی برای گفتن دارد و مطمئن باشید که می توانید مطابق سلیقه خود پرده مناسبی را پیدا کرده و اینگونه پرده ها می توانند نظر شما را آنطور که خواست شماست تأمین کنند.

مصرف کم پارچه

در اینگونه پرده ها به خاطر وجود تصاویر زیبا و جالب و همچنین ایجاد وضوح در تصاویر چاپ شده، عموماً باید از متراژ کم پارچه استفاده شود و مانند برخی از پرده های دیگر نیاز به استفاده زیاد از پارچه پرده ای در  متراژهای بالا نخواهد بود و اصولاً زیبایی این پرده ها استفاده در متراژ کم آن است.

مزایا و معایب پرده های چاپی را بیشتر بشناسیم - پرده راد

معایب پرده چاپی

اینکه بگوئیم همه آنچه در پرده چاپی وجود دارد حسن است و هیچ عیبی در این نوع پرده نیست، سخن گزافی است، چون همواره برای هر وسیله ای که ساخته می شود هم مزایایی وجود دارد و هم معایبی، اما به واقع می توان گفت که عیوب این پرده ها کم است و به موارد زیر خلاصه می شود.

امکان تغییر و برش مجدد در آن وجود ندارد

بیشتر ما از پرده ها در مکان های متفاوتی استفاده می کنیم و هر از چند گاهی با تغییر اندازه و فرم دوخت و کوچک و بزرگ کردن آن ها،پرده  را در جاهای مختلفی بکار می گیریم، در پرده های چاپی امکان این تغییر وجود نداشته و در واقع باید آن ها را پرده یکجا مصرف! بدانیم، چون امکان برش مجدد آن وجود ندارد.

سبک پرده های سنتی را ندارد

پرده چاپی را نمی توان مانند پرده های سنتی و پارچه ای و یا مثل پرده های سلطنتی  درنظر گرفته و به شکل آن ها استفاده کرد، بلکه این ها با ارائه نوع جدیدی از طرح، فقط به شکلی بسیار کم چین و جمع و جور قابل استفاده هستند، ضمن اینکه اصالت پرده های سنتی را هم نخواهند داشت.

حالا دیگر با دانستن مزایا و معایب پرده های چاپی، بهتر می توانید در مورد خرید یا عدم خرید این نوع پرده ها تصمیم گیری کنید.

 

در صورت تمایل میتوانید پست ” آیا شستن پرده های مخمل در خانه میسر است؟ ” را مطالعه نمایید.

 

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.