معرفی انواع پرده های بالا رونده و اطلاعاتی در مورد آن ها

معرفی انواع پرده های بالا رونده و اطلاعاتی در مورد آن ها - پرده راد

انتخاب پرده در دکوراسیون مسئله مهمی است، بخصوص اگر این پرده ها از انواع پرده های بالا رونده باشند، در این صورت باید با اطلاعات کافی سراغ انتخاب و خرید آن ها بروید.

برای بدست آوردن اطلاعات مختصری در باره ی اینگونه پرده ها، در این پست همراه ما باشید تا با هم مروری داشته باشیم بر انواع و اقسام مختلف پرده هایی که به اصطلاح به بالا رونده مشهور هستند.

شناخت انواع پرده های بالا رونده

انواع بسیار زیادی از پرده ها در بازار موجود هستند که انتخاب بهترین و مناسب ترین گزینه را برای ما سخت و دشوار می کنند، البته اکثر این پرده ها برای فضاهای اداری و تجاری می توانند مناسب ترین گزینه بشمار آیند، بویژه تعدادی از آن ها که جای بسیار کمی را هم اشغال می کنند.

پرده های بالا رونده انواعی مختلفی از پرده ها هستند که هدایت و جمع شدن آن ها به سمت بالا صورت می گیرد و می توان براحتی آن ها را داخل قابی که در بالای پرده قرار دارد، جمع کرد.

دکوراسیون - پرده راد

پرده های کرکره ای آلومینیومی

یکی از معروف ترین و پُرکاربردترین گزینه های پرده های موسوم به بالا رونده، پرده های کرکره ای از جنس آلومینیوم هستند که با مزایای فراوان خود یکی از پُر مصرف ترین پرده ها بویژه در ادارات، شرکت ها و کارخانجات و… حتی منازل شخصی بشمار می روند.

پنل ها و یا همان تیغه های این نوع از پرده که از جنس بسیار مقاوم آلومینیوم ساخته می شود، امکان کنترل روشنایی و میزان نور را بخوبی فراهم کرده و در صورت لزوم می توان با بستن پنل ها، فضای کاملاً تاریکی را در محیط ایجاد کرد.

پرده های کرکره ای با ماندگاری بالا برای محیط های اداری بسیار مناسب بوده که با جمع کردن پنل ها در محفظه بالایی آن می توان نور را بطور کامل میهمان خانه و یا مکان اداری کرد.

معرفی انواع پرده های بالا رونده و اطلاعاتی در مورد آن ها - پرده راد

 

پرده های شید رول

با امکان پایین و بالا بردن انواع پرده های شیدرول که نوعی از پرده های بالا رونده محسوب می شوند، می توانید از خود در برابر اشعه ی فرابنفش خورشید محافظت کنید، چون این پرده ها قادرند شدت نور دریافتی را در فضاهای بزرگ و باز هم بخوبی کنترل کنند.

این پرده های مدرن در ضخامت های مختلفی وجود دارند که می توانید از نوع ضخیم تر آن برای فضاهایی استفاده کنید که نور بشدت در آن ها جریان دارد تا نور قابل کنترل تری داشته باشید و از پرده ها ی شید با ضخامت کمتر هم می توانید برای فضاهای کم نورتر کمک بگیرید.

از این نوع پرده ها در فضاهای وسیع با پنجره های بزرگ هم بخوبی می توان استفاده کرد و با ترکیب آن با پرده های پارچه ای محیط بسیار جذاب تری را بوجود آورد، همچنین این پرده ها امکان چاپ تصاویر مختلف را بر روی خود دارند، که این مورد یکی از مزایای مهم و بی نظیر این پرده ها محسوب می شود.

با بالا بردن این پرده ها و جمع کردن آن ها در محفظه و ریل بالای آن به شکل رول شده، می توانید فضا را نورباران کرده و محیطی پُر از روشنایی با تابش نور آفتاب داشته باشید و بدین ترتیب از خواص و مزایای پرتوهای زیبای خورشید استفاده کنید.

معرفی انواع پرده های بالا رونده و اطلاعاتی در مورد آن ها - پرده راد

اما انواع دیگری از پرده های شید هستند که به شیدهای بیرونی مشهورند، که این نوع پرده ها عموماً برای پوشش  ایوان های بزرگ خانه ها و پشت بام ها و کلاً فضاهای آفتابگیری که نیاز به پوشش برای استفاده ی بهینه دارند، بکار گرفته می شوند، تا بتوان بدین وسیله و با کمک این پرده های بالا رونده نور دریافتی را بخوبی کنترل کرد.

اگر چه که برخی از افراد ممکن است این پرده ها را با سایه بان هایی که بر روی پنجره های بزرگ نصب می شوند، اشتباه گرفته و هر دو را یکی بدانند، اما واقعیت این است که این پرده ها بسیار کاربردی تر و شیک تر از سایه بان های معمولی هستند.

با پایین آوردن این پرده ها دمای فضای مورد نظر بشدت کاهش پیدا کرده و نور دریافتی کمتری خواهید داشت و با بالا بردن این پرده ها می توانید از هوا و فضای بیرونی لذت ببرید.

معرفی انواع پرده های بالا رونده و اطلاعاتی در مورد آن ها - پرده راد

پرده های مدرن زبرا

پرده های زبرا هم با ترکیبی از پارچه های کدر و شفاف که حالتی توری دارند و به شکلی افقی و موازی در برابر هم قرار می گیرند، یکی از بهترین و مناسب ترین پرده ها برای کنترل نور و دید به محیط بیرونی هستند که می توان از آن ها در اتاق های گوناگون خانه و یا فضاهای اداری با توجه به دکوراسیون موجود بخوبی استفاده کرده و آن ها را  بکار گرفت.

برای ایجاد حالت تاریک و کم نور آن می توانید از قرار دادن قسمت پارچه ای بر روی قسمت توری استفاده کنید و در غیر این صورت با قرار گرفتن لایه های توری و پارچه ای بر روی یکدیگر، می توانید نور بیشتری را به محیط وارد کرده و برای دریافت نور کامل به کمک این پرده های بالا رونده باید پرده ها را در محفظه ی بالای پرده جمع کنید تا شعاع های خورشید بطور مستقیم به داخل راه یافته و فضایی سرشار از نور را به شما هدیه کنند.

اگر در پست آینده همراه ما باشید، تعداد دیگری از این پرده ها را به شما معرفی خواهیم کرد.

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.