معرفی انواع پرده های سیلوئیت و طریقه نصب آن

معرفی انواع پرده های سیلوئیت و طریقه نصب آن - پرده راد

پرده های سیلوئیت به جهت تقسیم بندی انواع زیادی ندارند، ولی در هر قسمت طبقه بندی شده دارای رنگ ها و طرح های متفاوتی هستند، که نصب هر کدام از این پرده ها به زیبایی خانه و یا محل کار شما افزوده و آن را دلپذیرتر و جذاب تر خواهد کرد.

در این مطلب در مورد انواع این پرده ها صحبت خواهیم کرد، تا اگر در نظر دارید برای سال جدید پرده های منزل خود را تعویض کرده و حال و هوایی نو را به خانه بیاورید، با اینگونه پرده ها هم بیشتر آشنا باشید، شاید انتخاب شما یکی از پرده های زیبا و خوش نقش زبرای سه بعدی یا همان پرده های سیلوئت باشند.

معرفی انواع پرده های سیلوئیت و طریقه نصب آن  - پرده راد

انواع پرده های سیلوئیت

بطور کلی این پرده ها که از دو لایه پارچه مخصوص به یکدیگر فیکس شده اند، برخلاف ظاهر ظریف و نازکی که دارند، از مقاومت بالا و تنوع بالایی هم برخوردار هستند.

پارچه این نوع پرده از دو بخش تشکیل شده است

  • پارچه توری یا حریر
  • باندهای پارچه ای افقی

باندهای پارچه که بطور افقی و هم اندازه ی هم، طراحی شده اند، از دو طرف به پارچه های توری متصل می شوند، هنگامی که پرده را در وضعیت باز و روشن آن قرار می دهید، امکان عبور نور و تماشای منظره بیرونی برای شما فراهم می گردد و هنگامی که پرده را در وضعیت تاریک آن قرار دهید، باندهای افقی پارچه ای بصورت موازی در کنار یکدیگر قرار می گیرند تا عبور نور را متوقف کرده و حالتی تاریک و بدون نور را برای شما ایجاد کنند، که در واقع در این شکل پرده بصورت یک پرده پارچه ای یک تکه بنظر می آید و در واقع در این حالت پرده، نمایش یک پرده ی کرکره ای را دارد.

پرده های سیلوئیت را می توان کلاً در سه مدل ساده، طرح دار و چاپی تقسیم بندی کرد.

طرح ساده

طرح های ساده این مدل از پرده، با طیف رنگی بسیار متنوع و زیبا در اختیار مشتریان قرار می گیرد، که رنگ های عسلی، کرم، سفید، شیری و قهوه ای آن از نمونه رنگ هایی است که با استقبال زیاد و گسترده مردم، روبرو بوده است.

معرفی انواع پرده های سیلوئیت و طریقه نصب آن  - پرده راد

پرده طرح دار

تنها نمونه های طرح دار پرده سیلوئیت، طرح چوب و یا کبریتی آن است که با رگه های تیره روشن بر روی پارچه اجرا می شود، تا بتواند شبیه به محصولات ساخته شده از چوب باشد و سلیقه اینگونه افراد را هم در نظر گرفته و ارضاء کند.

اگر چه که پرده هایی با طراحی های گوناگون و مختلف به شکل سیلوئیت هم وجود دارد، که می توانید از بین آن ها پرده مورد نظر خود را تهیه کنید.

پرده چاپی

سیلوئیت چاپی هم نمونه ای دیگر از اینگونه پرده است که بر روی آن تصویری از مناظر زیبا در طبیعت، تصویر حیوانات و یا شخصیت های کارتونی و… بر روی پارچه چاپ می شود، که در موقع استفاده از پرده های سیلوئیت، اگر پرده در حالت جمع شده قرار بگیرد، تصویر روی آن همانند یک قاب عکس بر روی دیوار خواهد بود.

شما می توانید بر روی این پرده، تصویر مورد نظر خود را چاپ کنید، این تصویر می تواند یک منظره جذاب و زیبا از برگریزان پاییزی باشد و یا یک منظره بی نظیر بهاری و یا زمستانی را در خود داشته باشد.

حتی برای طراحی پرده در اتاق خواب خود می توانید عکسی از خود را بر روی این پرده ها به چاپ برسانید و یا حتی برای آشپزخانه از عکس های مختلف میوه و یا غذاهای مختلف و یا ظروف فانتزی و قشنگ کمک بگیرید، به هر حال هیچگونه محدودیتی در چاپ تصویر بر روی پرده های سیلوئیت سه بعدی نخواهید داشت.

معرفی انواع پرده های سیلوئیت و طریقه نصب آن  - پرده راد

تنها نکته ای که باید به آن اشاره کنیم، میزان کیفیت تصویر چاپ شده بر روی پارچه، یا همان پرده است، که درصورت کیفیت بالای چاپ، پرده ای زیباتر و خوش رنگ تر خواهید داشت و جلوه و زیبایی پرده با کیفیت چاپ بالا چندین برابر خواهد شد.

برای بالا بردن جلوه و زیبایی پرده های سیلوئیت و جذابیت بیشتر آن ها، باید هماهنگی در انتخاب طرح و رنگ بین دکوراسیون و پرده را هم در نظر بگیرید و با توجه به چیدمان و رنگ هایی که در مبلمان، دیوارها و وسایل، بکار برده شده اند رنگ و طرح پرده را انتخاب کنید.

 

 

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.