معرفی پرده لوردراپه تصویری و قابلیت های آن

معرفی پرده لوردراپه تصویری و قابلیت های آن - پرده راد

پرده لوردراپه تصویری جزو پرده های شیک و مدرن امروزی است که می تواند کارایی بالایی را از خود به نمایش بگذارد و با انتخاب تصویر مناسب بر روی این پرده ها می توانید از قابلیت تبلیغی آن ها نیز بهره مند شوید.

این نوع از پرده ها را می توانید در فضاهای گوناگون داخل خانه به تناسب بکار گرفته و یا از آن در ادارات، رستوران ها مراکزدرمانی و بهداشتی، مراکز تجاری و تفریحی، مراکز فرهنگی و آموزشی و… به بهترین شکلی استفاده کرده و دکوراسیون محیط خود را به کمک آن تغییر داده و زیباتر کنید.

در این مطلب نکاتی را در مورد لوردراپه های تصویری خواهیم گفت که با آگاهی بیشتر از آن حتماً انتخاب بجا و مناسب تری از این نوع پرده ها خواهید داشت و به مزایای این پرده جذاب بیشتر پی می برید.

معرفی پرده لوردراپه تصویری و قابلیت های آن - پرده راد

شناخت بیشتر پرده لوردراپه تصویری

پرده های لوردراپه تصویری نوع خاصی از پرده است که از پنل های بسیار محکم و پهن پارچه ای تشکیل شده است، این پنل ها که بصورت عمودی در اندازه های ۹ و یا ۱۳ سانتی در کنار هم قرار می گیرند، اغلب از جنس لمینت، PVC و یا سولیت هستند که دارای مقاومت بالایی می باشند، اما در تهیه این پرده ها از پارچه های خاص و مناسب دیگری هم که قابلیت چاپ تصاویر بر روی آن ها وجود دارد، می توان بهره برد.

یک طرف پنل های این پرده در یک ریل آلومینیومی که در قسمت بالای پرده تعبیه شده است قرار می گیرند، که با حرکت دادن پرده به سمت چپ و یا راست جمع شده و با تغییر زاویه پنل ها و به مقدار لازم، نور را تنظیم خواهند کرد.

اما در صورتی که پنل و یا همان تیغه های پرده را تماماً بسویی جمع کنید، ویو کاملی از فضای بیرون را به شما ارائه خواهند داد، البته این کاربه کمک یک طناب و یا زنجیری که در کنار پرده تعبیه شده، انجام خواهد شد و یا اگر پرده ها بصورت برقی باشند، با استفاده از ریموت کنترلی می توانید پرده ها را بسادگی در شرایط دلخواه خود قرار دهید.

بخاطر تنوع در طرح و رنگ، پرده لوردراپه تصویری را  می توانید براحتی بدون هیچ محدودیتی با هر نوع سبک و دکوراسیونی بکار برده و یا هر نوع تصویری را که دوست دارید، در سایزهای مختلف بر روی آن ها با بهترین و بالاترین کیفیت چاپ کنید و متناسب با فضا از آن استفاده نمایید.

اما به لحاظ چاپ تصاویر بر روی این پرده ها می توان آن ها را به دو صورت یک رو یا دو رو تقسیم بندی کرد.

لوردراپه تصویری یک رو

در این پرده ها فرض بر این است که پرده فقط از یک طرف آن قابل مشاهده است و وجود طرح و تصویری در طرف دیگر آن، تأثیری بر زیبایی دکوراسیون و یا جنبه مثبت دیگری هم نخواهد داشت، که مسلماً قیمت این پرده از پرده های تصویری دو رو کمتر خواهد بود.

معرفی پرده لوردراپه تصویری و قابلیت های آن - پرده راد

لوردراپه تصویری دو رو

بدین صورت که در پرده های تصویری دو رو از دو طرح متفاوت برای پشت و روی پرده استفاده می شود، که از مزایای این پرده این است که می تواند بُرد تبلیغی زیادی را به همراه داشته باشد، ضمن اینکه این پرده ها از قسمت بیرونی هم بسیار شیک و جذاب خواهند بود و در مجموع جلوه بسیار زیبایی را برای پرده و در محیط بیرونی فراهم خواهند کرد.

از دیگر کاربردهای پرده لوردراپه تصویری این است که می تواند در برخی از ادارات و شرکت ها به عنوان جدا کننده فضای کاری مورد استفاده قرار گرفته و جنبه تبلیغی خود را هم حفظ کند.

در این رابطه برخی از شرکت ها و مراکز تجاری قصد دارند تا علاوه بر ایجاد زیبایی و جذابیت در محیط کار، به معرفی بیشتر برند خود پرداخته و از جلوه های بصری ویژه ای برای جلب بیشتر مشتری ها استفاده کنند، که در این صورت و با استفاده از پرده های تصویری دو روی لوردراپه، سریعتر به اهداف خود دست خواهند یافت.

از موارد دیگر استفاده پرده های تصویری دو رو می توان به سوپر مارکت ها، رستوران ها، فروشگاه ها و…اشاره کرد که با نصب بر روی پنجره هایِ بزرگِ اینگونه مکان ها فضای متفاوت و زیبایی را بوجود خواهند آورد.

بهتر است بدانید، پارچه هایی که برای تولید این پرده ها بکار گرفته می شود، اغلب پارچه های پشت فوم دار است که مانع تداخل دید تصاویر، از هر دو طرف پرده خواهد شد.

معرفی پرده لوردراپه تصویری و قابلیت های آن - پرده راد

اما در روش دیگر به لحاظ جنس، این پرده ها را می توان به سه دسته تقسیم بندی کرد که عبارتند از:

  • لوردراپه های تصویری با جنس سولیت
  • لوردراپه های تصویری با جنس لمینت براق
  • لوردراپه های تصویری با جنس لمینت مات

سولیت نوعی پلاستیک PVC نرم است که جنس آن بالاتر از دو نوع پرده دیگر قرار می گیرد و قیمت آن بیشتر از لمینت براق و مات است.

اما پرده های تصویری از جنس لمینت مات، قیمت بالاتری از لوردراپه های لمینت براق خواهند داشت، که محل نصب و قرار دادن هر کدام از این پرده ها به لحاظ مقدار رطوبت و میزان تابش نور متفاوت خواهد بود.

لطفاً در پست بعدی هم با همراه باشید تا در باره مزایا و خصوصیات پرده لوردراپه تصویری با شما عزیزان گفتگو کنیم، چرا که همراهی شما در سایت پ

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پرده لوردراپه

پرده لوردراپه پرده‌های عمودی یا پرده لوردراپه یکی از انواع مختلف پرده‌ها هستند . که برای زیباسازی فضا و البته کارایی بالایشان در محیط‌های اداری