نکات طلایی برای سفید شدن پرده های تور و حریر

نکات طلایی برای سفید شدن پرده های تور و حریر - پرده راد

برای سفیدشدن پرده های تور و درخشیدن بیشتر آن ها لازم است تا علاوه بر رعایت نکات گفته شده در هنگام شستن پرده، به اطلاعات داده شده دقت کنید تا پرده های توری شما از همیشه سفیدتر و زیباتر باشند.

اما آیا راه هایی را برای این کار، یعنی سفید کردن پرده های توری بلد هستید؟

اگر راهکارهایی را به خاطر ندارید، حتماً این پست را مطالعه کنید تا با کمک آن بتوانید پرده های سفید خود را از همیشه درخشان تر و زیباتر بشویید و با کمک این روش ها از سپردن پرده ها به خشکشویی جهت سفیدتر شدن آن ها هم، بی نیاز شوید.

نکات طلایی برای سفید شدن پرده های تور و حریر - پرده راد

نکات طلایی برای سفیدشدن پرده های تور و حریر

وقتی اقدام به شستن پرده می کنید، دوست دارید که پرده ها مثل روز اول پاکیزه و خوش رنگ و رو باشند، بخصوص اگر این پرده ها از جنس تور و یا حریر و سفید هم باشند این مسئله قوت بیشتری می یابد و در تلاش هستید که بعد از شستن پرده هایی سفید و خوش فرمی داشته باشید.

اما با همه تلاش های انجام شده، هنگامی که پرده ها خشک شده و نصب می شوند می بینید که اغلب چرک مرد شده و دیگر درخشندگی و سفیدی اولیه را ندارند!.

ابتدا باید به این نکته توجه داشته باشید که نسبت به کثیفی پرده ها، زود به زود اقدام به شستن آن ها نمایید، چون اگر دیرتر به شستن پرده ها بپردازید، لکه ها بر روی پرده ثابت تر شده و خود به خود رنگ پرده هم تغییر خواهد کرد و حتی بعد از شستن های مکرر آن ها، آنچه که شما دوست دارید، یعنی سفیدی کامل پرده ها اتفاق نخواهد افتاد و با پرده هایی کدر روبرو خواهید بود.

مطلب دیگر اینکه  روش های اشتباه در شست و شو را بررسی کنید و ببنید که آیا به شیوه صحیح پرده ها را شسته اید و تمامی نکات لازم در این رابطه را رعایت کرده اید؟

یکی از این نکات طلایی این است که در ابتدا باید حتماً گرد و غبار و آلودگی های روی پرده را با آب ساده شسته و از بین ببرید و بعد اقدام به افزودن شوینده نمایید، چون در غیر این صورت معمولاً پرده ها چرک مرد خواهند شد.

نکات طلایی برای سفید شدن پرده های تور و حریر - پرده راد

موادی برای سفیدی بیشترِ پرده ها

برای سفیدشدن پرده های توری داخل لگن و یا تشت، مقدار کافی آب سرد و سپس کمی هم سرکه اضافه کنید، مقدار سرکه بستگی به حجم آب سردی دارد که درون لگن می ریزید و نباید اندازه سرکه خیلی کم و یا خیلی زیاد باشد، سرکه به سفید شدن پرده ها و همین طور به حفظ رنگ اصلی پرده کمک خواهد کرد.

برای این کار می توانید از مقداری نمک و جوش شیرین هم جهت سفید کردن و درخشان کردن پرده ها استفاده کنید و به جای سرکه از این دو ماده کمک بگیرید، فقط به خاطر داشته باشید که جهت سفیدتر شدن بیشتر پرده، هیچگاه آن ها را به مدت طولانی درون سرکه و آب و یا محلول جوش شیرین و نمک و آب قرار ندهید، چون نه تنها نتیجه مطلوبی نمی گیرید، بلکه ممکن است این مواد در دراز مدت اثر منفی بر روی پرده گذاشته و رنگ آن را تغییر دهند.

بعد از طی این مرحله هم لازم است تا دوباره پرده را آبکشی کنید و سرکه و یا مواد دیگری را که جهت سفید کردن بیشتر پرده به آن زده بودید از آن خارج نمایید، پس لگن را پر آب کنید و پرده را درون آن قرار دهید و سپس آب اضافه آن را خارج کنید، این آبکشی را هم بهتر است دو بار تکرار کنید تا اطمینان یابید که هیچگونه مواد شوینده و سفید کننده ای بر روی پرده باقی نمانده است.

اگر در پایان شست و شو و هنگام سفید شدن پرده های تور و حریر، باز هم لکه ای را بر روی پرده مشاهده کردید، برای از بین بردن آن می توانید از یک قاشق غذاخوری جوش شیرین و یا چهارم پیمانه آب استفاده کنید و وقتی این مواد را با هم ترکیب کردید، آن را بطور مستقیم بر روی لکه قرار دهید و کمی صبر کنید تا آثار لکه ها کم کم ناپدید شود.

یاد آوری این نکته ضروری به نظر می رسد که از جوش شیرین و سرکه بطور همزمان استفاده نکنید و اگر لازم است بعد از شستن یک محلول از روی پرده اگر باز هم لکه ای باقی مانده از محلول دیگر جهت پاکیزگی بیشتر استفاده کنید.

نکات طلایی برای سفید شدن پرده های تور و حریر - پرده راد

در نهایت برای سفیدشدن بیشتر پرده های سفید اگر نمی خواهید که از مواد طبیعی و خانگی کمک بگیرید، می توانید از انواع سفید کننده های شیمیایی که در بازار موجود است با توجه به اطلاعاتی که بر روی برچسب آن نوشته شده است بهره برده و پرده ها را درخشان تر کنید.

فقط به این نکته دقت داشته باشید که استفاده از این مواد، دوام و بافت پارچه را تحت الشعاع خود قرار داده و در استفاده های مکرر باعث خرابی پرده ها خواهد شد، پس در صورت استفاده از سفید کننده های صنعتی باید مراقب پرده ها و همچنین پوست خود باشید، هر چند به نظر می رسد که بهتر است برای سفید شدن پرده های تور و حریر از مواد طبیعی و شوینده های ملایم تری استفاده کنیم.

 

 

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.