انتخاب اصولی رنگ و فرم پرده اتاق خواب (قسمت دوم)

همانطور که در نوشته‌ی قبلی اشاره شد هر رنگ و هر فرمی در مکان نشان‌دهنده و تداعی کننده‌ی یک مطلب است حتی پرده اتاق خواب و … چه خواسته باشد و چه ناخواسته. (برای خواندن قسمت اول در خصوص انتخاب رنگ پرده و اصول آن کلیک کنید)

در این نوشته به ست کردن رنگ‌ها و فرم ها در اتاق خواب با هم می‌پردازیم

ست کردن رنگ پرده در اتاق خواب

همانطور که میدانید در یک خانه اتاق‌ها از لحاظ بصری باید دارای تفاوت‌هایی در رنگ و فرم باشند. برای مثال در اتاق کودک ما ست رنگی شادتر و گرم تری نسبت به اتاق خواب بزرگشال خواهیم داشت.

اتاقی که در اکثر خانه‌های ما ایرانی‌ها وجود دارد اتاق خواب است. اتاق خوابی که علاوه بر کاربرد خودش معمولا با کاربردهای دیگری همراه است. مانند کار، ورزش، بازی و…

در ست کردن رنگ اتاق خواب باید به این نکته توجه کرد که مبل در این محیط جای رایجی ندارد بلکه بیشتر یک کاناپه در آن ممکن است به چشم بخورد و این کمبود معمولا با کمد دیواری و میز توالت و… جبران می‌شود.

در اتاق خواب باید ترکیب رنگ‌ها به گونه‌ای باشد که رنگ‌های گرم و فعال در آن کمتر دیده شود و رنگ‌هایی آرامش بخش مثل رنگ های خانواده‌ی آبی، خاکستری، قهوه‌ای، سبز و بنفش ملایم و… به حای آن‌ها جایگزین شود.

به چشم خوردن یک رنگ متضاد و گرم در این محیط تقریبا سرد این تواضن رنگی را متعادل و شاداب می‌کند و در مکان مورد نظر شادابی و آرامش در یک سطح متعادل قرار می‌گیرند.

این رنگ متضاد ترجیحا در کوسن ها، یک بخش کوچک که به چشم بیاید، کاناپه و… قابل استفاده است.

برای الگو گیری از رنگ ها میتوانید به سایت پینترست بروید یا کلیک کنید

انتخاب رنگ پرده
انتخاب ترکیب رنگ پرده برای اتاق خواب

اما پرده در کجای این ماجرا قرار می‌گیرد !؟

اکثر اتاق های خواب دارای نورگیرهای مطلوبی هستند که این امر باعث شادابی و پویایی اتاق خواب می‌شود. هر جا که پنجره هست جای خوبی برای خودنمایی پرده هست.

خود من سال‌ها با پرده‌ی اتاقم مشکل داشتم. این پرده به شدت نور را از اتاق من می ربود.

از طرفی هنگامی که آن را می کشیدم زیبایی اتاق نیز به نحوی به هم می‌خورد. پرده‌ی اتاق من از آن موقع متوجه شدم که پرده معمولی خیلی انتخاب خوبی برای اتاق خواب نیست.

البته پرده ای با رنگ تیره و جمع شدن تنها از یم جهت . هر چند که پرده معمولی در صورت انتخاب درست می‌تواند بسیار انتخاب خوبی در برخی از مکان ها مثل اتاق خواب باشد. که تصویر آن را در پایین میتوانید مشاهده کنید.

پرده اتاق خواب
پرده اتاق خواب

بهترین انتخاب پرده برای اتاق خواب

پرده کرکره چوبی:

به این علت کرکره چوبی یکی از انتخاب های پرده راد برای اتاق خوب است که این پرده قابلیت جمع شدن به بالا، تنظیم نور را دارد.

از طرفی در هنگم انتقال نور آفتاب از خود موجب تغییر رنگ نور نمی‌شود و محیطی با نوری طبیعی را می‌سازد.

یکی دیگر از علل انتخاب کرکره چوبی توسط ما بافت این پرده است که موجب القای حس نشاط در اتاق خواب می‌شود.

به هر حال رنگ چوب و جنس چوب نوعی تداعی کننده‌ی سرزندگی و رویش در ضمیر ناخود‌اگاه ماست.

برای کسب اطلاعات بیشتر و تهیه پرده کرکره چوبی کلیک کنید

پرده زبرا:

دیگر پرده زبرا تبدیل شده است به یکی از جذاب ترین پرده‌ها برای هر مکان از خانه.

این پرده ها در رنگ ها، شکل ها و… بسیار زیادی در بازار موجود است ولی سوال اصلی این است که چه پرده زبرا برای اتاق خواب مورد استفاده است؟

همونطور که در قسمت های بالا دیدیم ما شما را به انتخاب رنگ‌های ملایم دعوت کردیم با ترکیب با یک رنگ گرم. توصیه ی ما انتخاب پرده به عنوان آن رنگ گرم است.

برای کسب اطلاعات بیشتر و تهیه پرده زبرا کلیک کنید

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.