پرده اداری شید رول یا شید ساده یکی از بهترین انتخاب ها

پرده اداری شید رول یا شید ساده یکی از بهترین انتخاب ها - راد پرده

پرده اداری شید رول یا همان شید ساده، جزو پرده های مدرن و جدیدی هستند که با وجود سادگی، بخاطر مزایای ویژه ای که دارند، مخصوصاً از سوی ادارات و شرکت ها با استقبال زیادی روبرو بوده اند.

این پرده ها در کنار پرده های اداری زبرا، یا پرده اداری لوردراپه و یا پرده های کرکره ای، سفارش دهندگان بسیاری داشته اند و شاید بتوان گفت که حتی گوی سبقت را از دیگر انواع پرده ربوده اند.

در این مطلب شما را با این نوع پرده بیشتر آشنا خواهیم کرد، تا با شناخت آن بتوانید از بین این پرده ها، گزینه مناسب را برای دفتر کار، شرکت و یا محل کار خود برگزینید.

معرفی پرده اداری شید رول

پرده شید اداری یکی از ساده ترین و مناسب ترین پرده ها برای مکان های مختلف است که از یک لایه ساده شکیل شده که به راحتی می تواند تمامی پنجره را در هر اندازه ای که باشد، بطور کامل پوشش دهد.

به دلیل مکانیزم این پرده که ساده ترین فُرم را در بین پرده های بالا رونده دارد و باعث ایجاد سایه بر روی پنجره ها می شود با این واژه انگلیسی که به معنی سایه است، نامگذاری شده است.

قبلاً این پرده از یک پارچه تک رنگ ساخته می شد که در ابتدا فقط به منظور ایجاد سایه در قاب پنجره ها استفاده می شد، که نوع بسیار ساده و ابتدایی از اینگونه پرده ها بود، اما امروزه همین پرده ها هم در طرح ها و رنگ های متفاوتی به بازار عرضه می شوند که در این صورت می توانند تمامی سلیقه ها را پوشش دهند.

پرده اداری شید رول یا شید ساده یکی از بهترین انتخاب ها - راد پرده

جنس پرده

پرده شید رول که از پُرطرفدارترین انواع پرده برای جلوه بخشی به انواع دکوراسیون مدرن و حتی کلاسیک است، از جنس های بسیار زیاد و متنوعی تولید می شود که شامل، پلی استر، کتان، پنبه، سولیت، بامبو و… است که دارای خاصیت آنتی استاتیک و ضد اشعه مضر خورشید می باشد که هر کدام با میزان شفافیت های مختلفی ساخته می شوند.

پرده اداری شید رول که اغلب برای زیبا سازی محیط های اداری و اماکن تجاری مورد استفاده هستند، جزو کاربردی ترین پرده ها محسوب می شوند.

پرده های شید قادرند تا در طول روز جلوی ورود و عبور مستقیم نور خورشید را گرفته و در شب هم دیدی را به داخل ایجاد نخواهند کرد و از پوشش دهی فوق العاده ای برخوردار هستند.

اگر میزان ضخامت جنس بکار گرفته شده در این پرده کم باشد، نور خورشید می تواند تا حدودی به داخل محیط وارد شده و با تابش اندکی از نور، مانند یک تابلو نقاشی سبب افزایش زیبایی و جذابیت بیشتر فضای داخلی گردد.

پرده اداری شید رول یا شید ساده یکی از بهترین انتخاب ها - راد پرده

انواع طرح و رنگ پرده

این پرده ها به لحاظ طرح و رنگ، هیچگونه محدودیتی را در انتخاب بوجود نخواهند آورد و تمامی سلیقه ها را پوشش داده و با همه آن ها همخوانی و هماهنگی ایجاد خواهد کرد، طوری که حتی برای مشکل پسندان هم  دارای طرح های جذاب و بسیار زیبایی است.

بخصوص پرده های شید ساده که قادرند با ایجاد جلوه های بصری زیبا از سایه های ایجاد شده، نمای بسیار شیک و متفاوتی را در محیط کار و یا منزل شما به نمایش گذارند.

شید های ساده با ایجاد هارمونی نسبت به سایر وسایل تزئینی و یا دکورهای موجود و قرار گرفتن در کنار آن ها، آرامش و جذابیت فضا را دوچندان خواهند کرد.

با امکان چاپ بر روی پرده اداری شید رول یا همان شید ساده، که بسیار زیبا و چشم نواز هم خواهد شد، اغلب صاحبان مشاغل و حِرَف، با چاپ لوگو و آرم خود روی این پرده ها، تصاویری به شدت کارا و جذاب را در محیط کار خود بوجود می آورند، که بیشتر جنبه تبلیغاتی دارد.

پرده اداری شید رول یا شید ساده یکی از بهترین انتخاب ها - راد پرده

انواع پرده های شید  

اما پرده های شید فقط به نوع ساده و چاپی تقسیم نمی شوند و از جنبه دیگر هم می توان این پرده ها را تقسیم بندی کرد و آن هم میزان عبوردهی نور است.

بر این اساس می توان گفت پرده هایی که تا ۷۰ درصد نور را از خود عبور می دهند، انواع شید های پارچه ای هستند، که بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند و به شید ساده شهرت دارند.

پرده هایی که به صورت مشبک هستند و یا شفافیت بالایی دارند، علاوه بر اینکه میزان بیشتر نور را از خود عبور می دهند، امکان دید فضای بیرون را از محیط داخل و اتاق کار فراهم می سازند، که به شید سان اسکرین معروف هستند.

در نهایت پرده هایی که نور را بطور کامل بلاک کرده و اجازه عبور هیچ نوری را فراهم نمی کنند، به پرده های بلک اوت معروفند.

البته پرده های شب و روز را هم که از دو نوع پارچه تهیه شده ( معمولاً یک لایه تور و یک پارچه ساده) و در یک قاب قرار می گیرند و بر روی یک رول پیچیده می شوند که به پرده های دبل یا دبل شید مشهورند، را باید به این تنوع اضافه کرد.

در پست بعدی در مورد چگونگی عملکرد پرده اداری شید رول و مکان های قابل استفاده آن بیشتر صحبت خواهیم کرد.

 

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.