پرده های مینیمال چه نوع پرده هایی هستند؟

پرده های مینیمال چه نوع پرده هایی هستند؟ - پرده راد

استقبال از سبک مینیمال سبب شده تا افراد زیادی از پرده های مینیمال برای تزئین پنجره ها و منازل خود استفاده کنند، اما قبل از اینکه با اینگونه پرده ها بیشتر آشنا شویم، ابتدا لازم است تا مختصری در مورد سبک مینیمال و طراحی مینیمال مطالبی را بدانیم.

برای آگاهی بیشتر در این زمینه، در این پست کمی در مورد این سبک دکوراسیون صحبت خواهیم کرد و در پایان هم در مورد پرده هایی که در این متدِ طراحی می توان از آن استفاده کرد، مطالبی را عنوان خواهیم کرد.

همراهی شما در سایت پُر مخاطب پرده راد موجب خرسندی ما خواهد بود، پس همچنان با ما بمانید.

پرده های مینیمال چه نوع پرده هایی هستند؟ - پرده راد

معرفی سبک و پرده های مینیمال

در واقع مینیمال و یا مینیمالیسم یک نوع تز و سبک فکری است که در آن به ساده سازی محیط با حداکثر افزایش کارآمدی و بالا بردن کارایی در عین سهولت استفاده از ابزار و وسایل و حذف هرگونه تزئینات و جزئینات تلاش می شود.

فضاهایی که به سبک مینیمال طراحی می شوند، همواره ساده، دلباز، پرنور و کم نقش و نگار هستند، که البته با افزودن تکنولوژی و استفاده بهینه و ارتقاء کاربری وسایل مورد استفاده، کاربرد آن ها افزایش می یابد.

پس طبیعی است که در دکوراسیون هایی به این سبک، از لوازم و وسایل ساده اما شیک و جذاب، با کارایی بسیار بالا استفاده شود، به عنوان مثال در این متد از مبلمان ساده و اسپرت با پرده های مینیمال و دیوارها و کفپوش های ساده، بدون طرح و نقش کمک گرفته می شود.

پرده های مینیمال چه نوع پرده هایی هستند؟ - پرده راد

پردهِ مینیمال چیست؟

در این نوع پرده ها بر خلاف پرده های کلاسیک و سلطنتی، خبری از طرح های پُر زرق و برق، پارچه های سنگین و چند لایه و نقش های شلوغ با اکسسوری ها و تزئینات زیاد و مختلف نخواهد بود.

برای تهیه پرده به سبک مینیمال از یک لایه پرده بسیار ساده اما شیک و مدرن استفاده شده است که در آن از طرح ها و نقش های شلوغ با رنگ های گوناگون و متفاوت به سبک پرده های سلطنتی خبری نیست، ولی در عوض با استفاده از تکنولوژی روز کارایی پرده ها را بالا برده و در عین سادگی و راحتی، از آن استفاده بهینه خواهند کرد.

البته در این مدل از پرده ها، می توان از پارچه ها و یا پرده های طرح داری که تأثیر زیادی در نمای پرده ندارند و دارای طرح و نقش پراکنده و بسیار محوی هستند، استفاده کرد که در نوع خود بسیار زیبا و جذاب خواهند بود.

اینگونه پرده ها از قابلیت تنظیم نور به میزان زیاد برخوردار هستند که یکی از مزایای بسیار قابل توجه برای اینگونه پرده ها محسوب می شود و کاربرد مکانیزم های مختلف در آن ها در عین ایجاد سهولت و آسانی استفاده از پرده های مینیمال سعی در افزایش بازده و راندمان کاری پرده ها خواهد داشت.

این پرده های مدرن و شیک، با توجه به محیط های کوچک امروزی، عموماً فضای بسیار کمی را اشغال خواهند کرد و در حین انجام کار دست و پاگیر نخواهند بود و به سرعت و به راحتی می توان آن ها را باز و یا بسته کرد و بدین طریق میزان نور مورد نظر را در فضا بوجود آورد.

پس بر این اساس و سبک فکری، پرده ها هم در این نوع دکوراسیون، پرده هایی ساده اما مدرن خواهند بود که با افزایش حداکثر کارآمدی، ظاهر ساده ی خود را حفظ خواهند کرد.

پرده های مینیمال چه نوع پرده هایی هستند؟ - پرده راد

مکان قابل استفاده برای پرده یِ مینیمال

گزینش و انتخاب انواع پرده مینیمال برای شما این امکان را فراهم خواهد کرد که به سادگی و راحتی از این پرده های شیک و مدرن استفاده کنید و با انتخاب آن ها از حداکثر فضای محدود آپارتمان خود، بدون دغدغه ی اشغال زیاد فضا، به نحو صحیحی بهره ببرید.

این پرده های مدرن را می توانید در محیط های مختلف، نظیر اتاق های خواب، اتاق پذیرایی، اتاق نشیمن، آشپزخانه و… با طراحی زیبای فضا و استفاده از دکوراسیونی به سبک مینیمال و انتخاب مبلمان و سایر اِلِمان هایی به این سبک، در عین تنوع و مدل های بسیار زیاد، استفاده کنید و از زیبایی چشم نواز ان لذت ببرید.

پرده های مینیمال بدور از تجملات زیاد قادر خواهند بود تا فضای آرامش بخش و دلنشینی را برای شما فراهم کرده و با وجود سادگی، احساس خوشی را به شما منتقل کنند که در عین حال بتوانید با ایجاد تمرکز و آرامش خیال، محیط مناسبی را برای خود و سایر اعضاء خانواده فراهم نمایید.

همچنین این پرده های ساده و جذاب می توانند یکی از مناسب ترین و بهترین گزینه ها برای انتخاب پرده های اداری و شرکتی باشند، که با تنظیم میزان نور مناسب و افزایش تمرکز و استفاده راحت از آن ها می توان شرایط بسیار مناسبی را جهت کار بهینه فراهم کرد.

دکوراسیون - پرده راد

مزیت بسیار قابل توجه در اکثر این پرده ها، بخصوص برای استفاده در فضاها و دفاتر کاری و اداری این است که در صورت جابجایی، به راحتی می توانید در آن ها تغییر سایز ایجاد کرده و آن ها را متناسب با محیط جدید هماهنگ کنید، به عبارت دیگر اغلب این پرده ها قابلیت تغییر سایز به ابعاد کوچکتر را دارا می باشند و از این لحاظ پرده های مینیمال می توانند در محیط های اداری بسیار مقرون و به صرفه باشند.

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.