پرده های هتلی و انتخاب درست آن ها

پرده های هتلی و انتخاب درست آن ها - پرده راد

مسلماً یکی از مصرف کنندگان بزرگ پرده ها، هتل داران هستند و از این رو ما به آن ها پرده های هتلی اطلاق می کنیم، البته نه اینکه این نوع پرده ها کلاً بافت و ساخت ویژه ای دارند، بلکه تمامی آن ها از میان انواع پرده هایی که در بازار موجود است، انتخاب و خریداری می شوند.

در این مطلب قرار است تا شما را با گزینش صحیح این مدل از پرده برای هتل ها بیشتر آشنا کنیم، که اگر شما هم جزو هتل داران عزیز و مهمان پذیرداران گرامی می باشید، این مطلب برای شما بیشتر قابل استفاده است.

امیدواریم مثل همیشه جزو همراهان ما در سایت پرده ی راد باشید.

معرفی بیشتر پرده های هتلی

پرده های هتلی جزو پر مصرف ترین انواع پرده ها هستند و این خیلی طبیعی است، زیرا که هتل ها دارای اتاق های متعدد و سالن های بزرگی هستند، که چه به لحاظ زیبایی و چه به لحاظ پوششی، باید از پرده های متنوع و بسیاری و معمولاً با متراژهای زیاد استفاده کنند.

 

پرده های هتلی و انتخاب درست آن ها - پرده راد

استحکام و دوام پرده ها

انتخاب پرده در هتل ها و مهمانپذیرها باید با دقت تمام و اصولی صورت گیرد، زیرا که این پرده ها به دلیل شستشوی زیاد و استفاده پی در پی آن ها، با سرعت بیشتری فرسوده و کهنه خواهند شد، پس در این مورد باید پرده هایی تهیه شوند که به لحاظ ساخت و بافت محکم و با دوام باشند و از طول عمر مفید بالاتری نیز برخوردار باشند.

این پرده ها علاوه بر اینکه از نظر دوام و استحکام جنس، باید مناسب باشند، از نظر طرح و رنگ هم باید شکیل و زیبا باشند و از نوردهی مناسبی هم برخوردار باشند.

نورگیری مناسب

مسافرانی که برای اقامت به هتل ها می روند معمولاً به دنبال اتاق هایی هستند که نورگیری مناسبی داشته باشند، زیرا تابش نور خورشید علاوه بر ایجاد شادابی و روحیه خوب در افراد، به رعایت مسائل بهداشتی مانند رشد نکردن باکتری ها و بو نگرفتن فضای اتاق ها و… کمک بسیار مؤثری خواهد کرد.

با نصب پرده های هتلی با اشکال و رنگ های مناسب بر روی پنجره ها، می توانید به راحتی نور ورودی به اتاق را متناسب با آنچه که مشتری می پسندد، کنترل و تنظیم کنید و از ورود نور و گرمای زیاد به اتاق، جلوگیری کرده و یا در موقع لزوم حجم این تابش را افزایش دهید.

بر این اساس اگر از پرده های بسیار ضخیم استفاده شود، مانع نفوذ و عبور نور به داخل اتاق ها خواهد بود و به عکس اگر از پرده های نازک استفاده شود توانایی کنترل بیش از حد نور و گرما را نخواهند داشت، پس اگر متناسب با فصول، پرده ها قابل تعویض هستند که دست شما برای انتخاب بازتر خواهد بود، در غیر این صورت باید از پرده هایی نه چندان ضخیم و نه بی اندازه نازک استفاده کنید تا بتوانید کنترل درستی بر روی تابش نور داشته باشید.

 

پرده های هتلی و انتخاب درست آن ها - پرده راد

استفاده درست از دو نوع پرده

اما برای اینکه این مشکل را به طور اساسی برطرف کنید و البته با صرف هزینه بیشتری، می توانید برای آرامش و جلب نظر مشتریان خود، از پرده های ضخیمی مانند مخمل و یا کتان ویا تافته و یا… در کنار پرده های ظریفی مثل انواع تورها و یا ابریشم و یا حریر و یا… استفاده کنید، که هم به لحاظ زیبایی و هم به لحاظ نوردهی می توانند دلخواه مشتری عمل کنند.

در این صورت مسافران و مشتریان هتل، با کنار زدن پرده های ضخیم به روشنایی بیشتر دست پیدا می کنند و در صورت نیاز با جمع کردن این پرده های هتلی از تابش بیشتر نور و روشنایی آن استفاده خواهند کرد، ضمن اینکه وجود این پرده های ضخیم بر روی پرده های نازک تور و یا حریر، با بوجود آوردن یک عایق صوتی، حس امنیت و آرامش بیشتر را هم در مشتریان، القاء خواهند کرد.

 

پرده های هتلی و انتخاب درست آن ها - پرده راد

انتخاب درست رنگ پرده

اما در اغلب هتل ها، فضا و متراژ اتاق ها را کمتر در نظر می گیرند تا بدین ترتیب بتوانند از فضاها و اتاق های بیشتری جهت صرفه اقتصادی استفاده کنند! پس در این صورت لازم است تا بتوانید با نصب پرده های مناسب، فضا را بزرگتر و دلبازتر از آنچه که هست جلوه دهید.

یکی ازاین راهکارها انتخاب پرده هایی با رنگ روشن و بلندتر است، چون بر لحاظ بصری، شما بدون تغییر در اندازه های اتاق، اگر از پرده هایی با رنگ تیره استفاده کنید، خودبخود فضای اتاق کوچکتر و دلگیرتر به نظر خواهد آمد، ضمن اینکه پرده های بلندتر هم برای دسترسی به این منظور کمک قابل توجهی به شما خواهند کرد.

یکی دیگر از این شگردها، نصب چوب پرده به فاصله کمی از سقف است، چون هر چه که فاصله چوب پرده تا سقف بیشتر شود، اتاق کوچکتر به نظر خواهد رسید، پس هر قدر که امکان دارد چوب پرده ها را در ارتفاع بلندتری نصب کنید تا اتاق های کوچک را بزرگتر نشان دهید.

با این توضیحات در مورد پرده های هتلی تا اندازه ای با خصوصیاتی که باید برای این نوع پرده ها در نظر گرفته شود آشنا شدیم، در پست های بعدی موارد دیگری را در این زمینه با هم خواهیم آموخت.

 

در صورت تمایل میتوانید پست مربوط به پرده کرکره ی ونیزی و مزایای آن را مطالعه نمایید.

 

 

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.