آیا با پرده کرکره ی ونیزی و مزایای آن آشنایی دارید؟

آیا با پرده کرکره ی ونیزی و مزایای آن آشنایی دارید؟ - پرده راد

پرده کرکره ی ونیزی هم می تواند یکی از بهترین گزینه ها برای پوشانیدن و نصب در شرکت ها و ادارات باشد، چون دارای مزایای بسیاری است و سابقه ی کاربرد طولانی دراماکن تجاری و دفاتر و منازل را داراست.

با اینکه از این نوع پرده سال های متمادی است که استفاده و بهره برداری می شود، اما در عصر حاضر با وجود پیشرفت تکنولوژی، باز هم یکی از محبوبترین گزینه ها در میان انواع فراوان پرده محسوب می شود.

در این مطلب قرار است تا به معرفی بیشتر این مدل پرده بپردازیم و اطلاعات بیشتری را در این زمینه در اختیار شما بگذاریم، با ما همراه باشید.

 

آیا با پرده کرکره ی ونیزی و مزایای آن آشنایی دارید؟ - پرده راد

 

شناخت بیشتر پرده کرکره ی ونیزی

پرده های کرکره ای دارای سبک ها و مدل های متنوعی است و در بازار، رقابت تنگاتنگی با دیگر انواع پرده دارد، که البته هر شخصی با توجه به نیازی که دارد یا با توجه به محلی که قرار است پرده را در آنجا نصب کرده و از آن استفاده کند و صد البته با توجه به دیگر اجزاء دکوراسیونی که در آن محیط بکار برده شده است، می تواند انتخاب درستی از یکی از، مدل های این پرده داشته باشد.

پرده های کرکره ای از تخته های افقی که بطور یک اندازه، یکدست و منظم در کنار هم قرار گرفته اند تشکیل شده است و می تواند از جنس های مختلفی مثل چوب، پلاستیک و یا آلومینیوم ساخته شده باشد، که هر کدام از جنس پرده، می تواند در جای خاصی بکاربرده شده و متناسب با فضا، استفاده شوند.

مثلاً اگر قرار است در فضای مرطوبی مانند حمام از این نوع پرده کمک گرفته شود، قطعاً جنس چوبی آن به دلیل فضای گرم و نمناک حمام گزینه ی مناسبی نخواهد بود و شما باید از پرده کرکره ی ونیزی با جنس پلاستیک استفاده کنید، چون در این صورت پرده ها آسیب کمتری خواهند دید و نگهداری آن ها راحت تر به نظر می رسد، ضمن این که با انتخاب درست، پرده ها طول عمر بیشتری داشته و بادوام تر خواهند بود.

اما برعکس اگر پرده ی مناسبی برای اتاق خواب یا پذیرایی و یا اتاق نشیمن لازم دارید و یا حتی در فضاهای اداری می خواهید از این نوع پرده استفاده کنید، مناسب ترین و بهترین گزینه برای انتخاب، پرده هایی از جنس چوبی و یا آلومینیومی می باشند، چون هم زیبایی فضا را دو چندان می کنند و هم هم با عمر مفید بیشتر، به لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه خواهند بود.

 

پرده های ونیزی بهترین گزینه برای فصل تابستان

یکی از موارد استفاده از پرده ها، خنک نگه داشتن فضای مورد نظر و مراقبت از فضای داخلی، در برابر پرتوهای گرمابخش خورشید در فصل گرم سال است.

با آغاز تابستان و فصل گرم سال، بخصوص کسانی که در مناطق گرم زندگی می کنند، به دنبال راه حل های مناسب برای کم کردن دما و گرمای هوا هستند، یکی از بهترین این راه حل ها، نصب پرده های ونیزی است که با خنک نگه داشتن محیط، هم در مصرف انرژی به ما کمک کرده و هم هزینه ها را در این مورد کاهش خواهد داد، البته پرده کرکره ی ونیزی تنها گزینه مناسب برای این مورد نیست و سایر پرده ها مثل پرده های عمودی، پرده های خورشیدی و… می توانند انتخاب خوبی باشند، اما پرده های ونیزی در کاهش گرما فوق العاده عمل می کنند.

قابلیت چرخش و زاویه دار شدن تخته ها و یا همان اسلت های افقی این پرده، باعث می شود تا از ورود مستقیم نور خورشید به داخل اتاق و محیط های اداری جلوگیری کرده و نور را متناسب با آنچه که در نظر دارید و لازم است تنظیم کنید، و این یکی دیگر از موارد استفاده از پرده های کرکره ای، مخصوصاً نوع آلومینیمی آن است که گزینه ای فوق العاده برای کنترل جریان نور می باشد و این به دلیل وجود جنس فلز آلومینیوم در ساخت آن می باشد.

آیا با پرده کرکره ی ونیزی و مزایای آن آشنایی دارید؟ - پرده راد

 

مزایای پرده های کرکره ای ونیزی

  • متنوع بودن طرح ها و رنگ بندی انواع این پرده
  • قابلیت کنترل نور به میزان دلخواه
  • حفظ حریم شخصی و خصوصی افراد
  • جلوگیری از گرمای زیاد از حد خورشید
  • کاربرد ساده و نصب آسان این نوع پرده
  • قابلیت شستشوی راحت و نگهداری آسان آن
  • مقرون به صرفه بودن و عرضه آن با قیمت مناسب و…

به هر حال این انتخاب شماست که با توجه به جمیع شرایط در نظر گرفته شده، از پرده کرکره ی ونیزی استفاده کنید یا از انواع پرده های دیگر.

 

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.