چگونگی انتخاب پرده پشت دری و پارچه هایی متناسب با آن

چگونگی انتخاب پرده پشت دری و پارچه هایی متناسب با آن - راد پرده

انتخاب پرده پشت دری و نوع آن به عوامل زیادی بستگی خواهد داشت که باید با توجه به آن ها، طرح و رنگ این پرده را در نظر گرفته و اگر از نوع پارچه ای آن را انتخاب کرده ایم، با توجه به جنس پارچه و دیگر موارد، آن را انتخاب کنیم.

در این مطلب نکاتی را در رابطه با نحوه ی انتخاب این پرده ها خواهیم گفت که امیدواریم شما را در گزینش یک پرده ی ایده آل و زیبا ، برای داشتن محیطی آرام وجذاب یاری دهد.

چرا که طرح پرده ها و رنگ شان در ایجاد این آرامش نقش مهمی خواهند داشت، همانگونه که نوع چیدمان وسایل و انتخاب رنگ ها در بوجود آمدن حال خوب در افراد خانه، نقش عمده ای را ایفا خواهند کرد.

چگونگی انتخاب پرده پشت دری و پارچه هایی متناسب با آن - راد پرده

انتخاب پرده پشت دری با توجه به چیدمان محیط

برای اینکه در این انتخاب موفق باشید، باید در ابتدا به طراحی و چیدمان و نوع دکوراسیون خود دقت بیشتری داشته باشید، ممکن است این چیدمان به سبک کلاسیک یا مدرن انجام گرفته باشد که باید گزینش پرده ها را هم هماهنگ با آن انجام دهید.

رنگ پارچه ی پشت دری و طرحی که در آن وجود دارد باید با طیف رنگی محیط در تعادل باشد و بتوان آن را با دیگر اجزاء دکوراسیون ست و هماهنگ کرد.

مثلاً اگر این نوع پرده را برای پنجره های آشپزخانه در نظر گرفته اید، لازم است تا رنگ و طرح آن را با رنگ کابینت ها، دیوارها و یا اغلب وسایل اشپزخانه ست کرده ویا اینکه رنگی متناسب با آن ها را انتخاب کنید تا فضایی جذاب و دلنشین داشته باشید.

یا اگر قرار است تا برای پنجره های اتاق خواب پشت دری انتخاب کنید، بهتر است تا طرح و رنگ آن را با توجه به رنگ سرویس خواب، رو تختی و یا بالشت های روی تخت انتخاب کرده و زیبایی فضا را دو چندان نمایید.

اما چنانچه در نظر دارید انتخاب پرده پشت دری را برای اتاق پذیرایی و یا نشیمن انجام دهید، باید طرح و رنگ پارچه را با توجه به مبلمان و یا کوسن هایی که بر روی مبل ها و یا صندلی ها قرار گرفته اند و حتماً با دقت در پرده های دیگری که در این اتاق قرار دارند، انجام دهید.

چگونگی انتخاب پرده پشت دری و پارچه هایی متناسب با آن - راد پرده

در مدل های جدید پشت دری معمولاً از پارچه های پر نقش و نگار و با طرح های شلوغ، کمتر استفاده می شود، مگر اینکه نوع دکوراسیون شما کلاسیک باشد و یا اینکه دکوراسیون با این مدل پارچه ها هماهنگی بیشتری داشته باشد.

امروزه برای پرده های پشت دری بیشتر از طرح های ساده و تک رنگ و یا یک گل یا طرح در وسط پرده استفاده می کنند و از رنگ هایی مانند سفید، نباتی، آبی، طوسی و… هماهنگ با طراحی دکوراسیون مدرن، بهره می گیرند.

البته در انتخاب پارچه می توانید از انواع مدل های، توری، حریر، مخمل، کتان، ساتن و… و با طرح های مختلف هندسی، گلدار و ساده و با سلیقه ی شخصی خود برای دوخت اینگونه پرده ها استفاده کنید.

انواع مدل های پارچه ای پرده پشت دری به دلیل اینکه به نظر می رسد حالت تقریباً فانتزی و تزئینی دارند، بیشتر برای پوشش پنجره ها و درب های شیشه ای خانه مناسب هستند و باید برای فضاهای رسمی حتی الامکان انتخاب پرده پشت دری را از میان پرده های زبرا و شید و یا پرده ی پلیسه که مناسب اینگونه مکان هاست، انجام دهید.

چگونگی انتخاب پرده پشت دری و پارچه هایی متناسب با آن - راد پرده

بهترین مکان برای نصب پرده پشت دری

این پرده به علت نصب راحت و قیمت نسبتاً مناسب و اینکه جای بسیار کمی را اشغال می کند، همراه با درب و یا پنجره باز و بسته می شود و به راحتی هم قابل شست و شو و نظافت است، متراژ پارچه ی کمتری را برای دوخت لازم دارد و برای خیلی از پنجره های کوچک و درب ها مناسب است، خیلی از افراد این پرده ها را برای نصب بر روی پنجره های خود برمی گزینند.

یکی از این مکان ها درب تراس و بالکن هاست که با کمک این پرده ضمن اینکه بخوبی پوشیده می شود، جلوه ی زیبا و بسیار جذابی را هم پیدا خواهد کرد و چون پرده با خود درب جابجا شده و حرکت می کند، کار را آسان تر و راحت تر کرده و برای بستن و باز کردن درب، با وجود این پرده مشکلی بوجود نخواهد آمد.

با در نظر گرفتن جمیع شرایطِ گفته شده و روش درست انتخاب پرده پشت دری می توانید پرده های زیبایی را حتی برای پنجره های کوچک خانه خود داشته باشید.

 

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.